lit-LI

Kas naujo

12/01/2023
Produktų informacija

Visos naujienos

10/11/2021
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

COFACE VRE TOP 500

Remdamasi 2020 m. įmonių apyvartomis, „Coface“ sudarė didžiausių Vidurio ir Rytų Europos įmonių sąrašą, kuriame per metus Lietuvos įmonių vėl padaugėjo nuo 22 iki 26.

Naujajame reitinge tarp lietuviškų įmonių aukščiausią vietą užėmė „Vilniaus prekyba“, kuri iš 16-os vietos pakilo į 11-ąją, o apyvarta pernai augo 5 proc. ir pasiekė 5,2 mlrd. Eur, kai 2019 m. sudarė 4,9 mlrd. Eur. Į pirmąjį dvidešimtuką šiemet pateko ir „Maxima grupė“, kuri pernai reitinge buvo 28-oje pozicijoje, o šiemet – jau 19-oje, su 6 proc. apyvartos augimu nuo 3,9 mlrd. Eur iki 4,2 mlrd. Eur.


Skaityti daugiau
17/09/2021
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Gera žinia verslui iš Vokietijos: švelnėja atsiskaitymo sąlygos

Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stipriai krito. Pastebėta, kad mokėjimų terminai tapo trumpesni, o vidutiniai mokėjimų vėlavimai sutrumpėjo daugiau nei savaite. 41 proc. apklaustų įmonių pozityviai vertina šių metų pabaigą, tačiau tik 32 proc. išlaiko optimizmą žiūrėdami į 2022-uosius metus. Pagrindine grėsme vokiečių verslininkai įvardina pandemijos sutrikdytas tiekimo grandines.

Skaityti daugiau
12/08/2021
Produktų informacija

COFAMOVE: COFACE PROGRAMĖLĖ, SKIRTA KREDITO RIZIKAI VALDYTI KELIAUJANT

Jūsų verslas juda greitai, o gyvenimas kartais - dar greičiau! Dabar galite spartinti tempą su „CofaMove" – „Coface" programėle, skirta greitam kredito rizikos valdymui, kai esate kelyje.

Skaityti daugiau
29/06/2021
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Nuotolinis darbas pakeitė darbdavių mąstymą, tačiau kyla naujų rizikų

Pandemija ne tik keičia darbdavių mąstyseną, bet ir kuria naujus terminus – „teledarbingumas“, „darbų ofšorizavimas“ ir „nuotolinė migracija“. Naujausiame tyrime tarptautinė rizikos valdymo bendrovė „Coface“ įspėja verslą, kad perkeliant nuotolinio darbo vietas į mažais atlyginimais pasižyminčias šalis, kyla tiek politinių, tiek duomenų ir kibernetinio saugumo rizikų. Nors atlyginimams sutaupytos sumos atrodo įspūdingai, rekomenduojama daugkart pagalvoti prieš perkeliant nuotolinio darbo vietas į Kiniją ar Rusiją.

Skaityti daugiau
19/05/2021
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Svarbiausioje Lietuvos eksporto rinkoje – Vokietijoje – iki 65 proc. augs bankrotų

Svarbiausioje Lietuvos eksporto rinkoje – Vokietijoje, nuo šių metų pradžios smarkiai padaugėjo bankroto atvejų. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ vertinimu, jau artimiausiu metu šalyje bus paskelbta iki 4030 naujų bankroto bylų.

Skaityti daugiau
03/05/2021
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“: 35-siems sektoriams – pirmosios optimistinės prognozės, tekstilės pramonei Europoje – prastesnės perspektyvos

Tarptautinė prekinio kredito draudimo bendrovė „Coface“ pristatė naujausią pasaulio ekonomikos būklės vertinimą (Barometer Q1) pagal regionus ir verslo sektorius. Augant nuo koronaviruso paskiepytų gyventojų skaičiui, jau 2021 m. vasarą pradės atsigauti JAV ir dalies Europos šalių ekonomikos.

Skaityti daugiau
12/04/2021
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Didžiausias JAV ekonomikos iššūkis – rekordinis prekybos balanso deficitas

Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ ekspertų vertinimu, JAV taps viena pirmųjų šalių, kurių ekonomika atsigaus po pandemijos dar šių metų viduryje.Po 3,5 proc. BVP nuosmukio 2020 metais šiemet JAV ekonomikai prognozuojamas 5,7 proc. augimas. Lietuvos verslą turėtų optimistiškai nuteikti prognozuojamas vartojimo augimas JAV, tačiau pačios Jungtinės Amerikos Valstijos vis ieško priemonių, kaip sumažinti milžinišką prekybos deficitą.

Skaityti daugiau
16/03/2021
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Paradoksai, stebuklai ir miražai – taip įmonių nemokumo situaciją Europoj apibūdina „Coface“

Išgyvename nematomų bankrotų laikotarpį – įsitikinę tarptautinės prekinio kredito bendrovės „Coface“ ekspertai. Pandemija visoje euro zonoje sukėlė ekonominę krizę, kurių metu bankrotų skaičius įprastai išauga. Tačiau pernai visoje Europoje nemokumo atvejų sumažėjo. „Coface“ analizė liudija, kad ties nemokumo riba atsidūrė itin daug įmonių, o sumažėjusį bankrotų skaičių bendrovės ekspertai vadina tyla prieš audrą.

Skaityti daugiau
10/02/2021
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Netolygumai atsigaunant – taip „Coface“ apibūdina skirtingų šalių ūkių augimą po pandemijos

Naujausioje pasaulio ekonomikos ir įvairių verslo sektorių analizėje bendrovė „Coface“ pastebi netolygų skirtingų šalių atsigavimą 2021 metais. Augant Kinijos ir kitų Azijos šalių ekonomikoms didžiųjų išsivysčiusių valstybių ūkiai šiemet dar nepasieks ikipandeminio BVP lygio.

Skaityti daugiau
04/12/2020
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Naujausiame „Coface“ TOP 500 reitinge Lietuvos ir Latvijos įmonių padaugėjo, Estijos – sumažėjo

„Coface“ sudaromame TOP 500 reitinge tarp stambiausių įmonių Vidurio ir Rytų Europoje – vis daugiau Lietuvos bendrovių.
Remdamasi 2019 m. duomenimis „Coface“ sudarė didžiausių Vidurio ir Rytų Europos įmonių sąrašą, kuriame Lietuvos įmonių vėl padaugėjo – nuo 19 iki 22. Naujajame reitinge tarp lietuviškų įmonių į aukščiausią vietą išsiveržė „Vilniaus prekyba“, TOP 500 sąraše pakilusi į 16 poziciją ir aplenkusi daugelį metų pirmavusią bendrovę „Orlen Lietuva“, šiemet kritusią iš pernai turėtos 18 į 22 vietą. Nors iš naujojo „Coface“ reitingo šiemet iškrito kelios žinomos bendrovės – „Kesko Senukai“, „Vičiūnų grupė“, Spectator“ ir ESO, į TOP 500 pateko naujokės „Avia Solutions Group“, „Agrorodeo“ ir „Linas Agro“. Į TOP 500 taip pat pateko ženkliai pozicijas sustiprinusios „Circle K Lietuva“ bei „Norfos mažmena“.

Skaityti daugiau
23/07/2020
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Pandemija Lietuvai suteikia naujų galimybių

Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ ekspertai pastebi, kad pasaulinė Covid-19 pandemija paskatino daugumą šalių peržiūrėti tiekimo grandines ir ieškoti naujų tiekėjų, o darbo rinkoje sukėlė naudingą perversmą – dabar lietuviams dėl darbo vietų pasaulinėje rinkoje konkuruoti lengviau.

Skaityti daugiau
16/06/2020
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Bankrotų augimą Europoje atideda pokyčiai teisiniame reguliavime

Siekdamos įveikti krizę daugelis Europos šalių laikinai pakeitė teisines bankrotų procedūras.

Skaityti daugiau
23/04/2020
Grupės naujienos

Patikimiausiomis įvardintos „Roquette Amilina“, „TD Baltic“ bei „Vičiūnai ir partneriai“

Tarptautinė rizikų valdymo bendrovė „Coface“ įvardino naują patikimiausių įmonių trejetuką Lietuvoje. Antrą kartą garbinga titulą pelnė AB „Roquette Amilina“, ir pirmą kartą – „TD Baltic“ bei „Vičiūnai ir partneriai“. Šių įmonių kreditingumo rodikliai buvo pripažinti geriausiais tarp kitų 20 tūkstančių įmonių Lietuvoje.

Skaityti daugiau
14/04/2020
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Kaip COVID-19 sukelta situacija atsilieps Kinijos ekonomikai?

Tyrime „Ar gali Kinija apsaugoti savo ekonomiką nuo COVID-19 poveikio?” ekspertai prognozuoja, kad šiemet Kinijos ekonomika vietoje suplanuoto 5,6 proc. BVP augimo galbūt pasieks tik 4,0 proc.
Manoma, kad Kinijos ekonomika patirs didžiulį tiesioginį ir netiesioginį COVID-19 pandemijos poveikį ir smuks iki lėčiausio augimo tempo per 30 metų.

Skaityti daugiau
06/04/2020
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“ prognozė: Covid-19 šiemet sukels 25 proc. daugiau bankrotų visame pasaulyje

Pradžioje Covid-19 epidemija Kinijoje paveikė tik dalį gamintojų, tačiau dabar išgyvename visuotinę pandemiją, sukėlusią dvigubą šoką – tiek pasiūloje, tiek paklausoje, ir tai paveikė daugelį pramonės šakų visame pasaulyje.

Skaityti daugiau
09/03/2020
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Koronavirusas Lietuvos gamintojams žalos sukels mažiau, nei Baltijos kaimynėms

„Coface“ ekonomistas aiškina, kurie sektoriai labiausiai priklauso nuo tiekimo iš Kinijos

Tarptautinės rizikų valdymo ir prekinio kredito draudimo bendrovės „Coface“ ekonomisto Gžegožo Sielevičiaus (Grzegorz Sielewitcz) vertinimu, koronaviruso ataka turės įtakos įvairių šalių ekonomikoms, tarp jų – visoms Baltijos šalims. Jų gamyba skirtingai priklauso nuo importo iš Kinijos, o poveikis Lietuvai turėtų būti mažesnis, nei kaimynių ekonomikoms.

Skaityti daugiau
03/10/2019
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„COFACE BALTICS“ FILIALAS – PRESTIŽINIO EUROPOS KONKURSO NACIONALINIS LAIMĖTOJAS

„COFACE BALTICS“ FILIALAS tapo 2019 m. Europos verslo apdovanojimų nacionaliniu laimėtoju.

Skaityti daugiau
18/09/2019
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“ TOP 50 reitingas: lietuviškų įmonių gausėja, tačiau estai dirba efektyviau

Naujausias „Coface“ TOP 50 didžiausių įmonių Baltijos šalyse reitingas atskleidžia, kad nepaisant stiprios priklausomybės nuo užsienio rinkų, Baltijos šalių ekonomikos toliau auga, o didžiausios regiono įmonės didina apyvartas. Tai lemia stabilus vidaus vartojimas ir darbuotojams palanki aplinka. Pastaraisiais metais nuolat augę atlyginimai skatina gyventojus investuoti į pirkinius. Pagal prekių ir paslaugų eksporto santykį su šalies BVP Lietuva pasižymi aukščiausiu rodikliu – 82 proc., Estijoje šis santykis siekia 72 proc., Latvijoje – 59 proc.

Skaityti daugiau
05/09/2019
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Naujasis „Coface“ TOP 500 reitingas: Lietuva stiprino pozicijas ir išlaikė aukščiausią mokumo indeksą

Naujasis „Coface“ TOP 500 reitingas, įvardinantis didžiausias Vidurio ir Rytų Europos (VRE) įmones, parodė:
• 2018-ieji metai VRE regione buvo pelningi, bendrasis vidaus produktas (BVP) augo 4,3 proc.;
• Į TOP 500 sąrašą patekusios įmonės augino pajamas ir sukūrė daugiau darbo vietų, tačiau arši konkurencija mažino jų pelną: bendrosios įmonių pajamos pernai augo 9,6 proc. ir pasiekė 698 mlrd. Eur, tačiau grynasis pelnas krito 1,6 proc. iki 30 mlrd. Eur.;
• TOP 500 reitinge tradiciškai dominuoja kuro, energetikos, chemijos ir farmacijos sektorių įmonės, sudarančios 19 proc. visų į reitingą patekusių bendrovių. Toliau rikiuojasi automobilių ir transporto, prekybos, elektronikos ir telekomunikacijų įmonės;
• Kaip ir anksčiau, daugiausia į TOP 500 patekusių įmonių veikia Lenkijoje – jų šiame sąraše yra 175.

Skaityti daugiau
08/05/2019
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Užsienio ekonomika lėtėja, tačiau greito pablogėjimo Baltijos šalims dar neprognozuojama

• 82 proc. Lietuvos BVP sukuria prekių ir paslaugų eksportas
• Šiemet augama dvigubai lėčiau nei 2017 metais, to priežastis – euro zona
• Gamybos mažėjimą atspindi žemiau 50 balų ribos nukritęs pirkimų indeksas
• Rusijos ekonomikos atsigavimą stabdo padidintas PVM ir silpnos investicijos
• Eksportuotojai ieško alternatyvų Jungtinei Karalystei, o pastarosios augimą skatina nerimas dėl „Brexit“ padarinių

Skaityti daugiau
29/04/2019
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Lietuvos verslininkams pataria atsargiau planuoti atsargas ir pardavimus

Pagal 2019 m. I ketvirčio rezultatus „Coface“ atnaujino saugiausių ir rizikingiausių šalių sąrašus

Skaityti daugiau
15/04/2019
Grupės naujienos

„Coface“ stiprina padėtį Adrijos jūros regione, įsigydama pirmaujančią Slovėnijos kreditų draudimo įmonę „SID – PKZ“

Šiandien „Coface“ praneša įsigijusi Slovėnijos kreditų draudimo rinkos lyderę „SID – PKZ“, kuri valdo didelę rinkos dalį. Kadangi „Coface“ nupirko visas „SID – PKZ“ akcijas, toliau įmonė tęs veiklą visiškai nauju pavadinimu „Coface PKZ“. Šiuo įsigijimu „Coface“ palaiko pelningo augimo Vidurio ir Rytų Europos regione strategiją.

Skaityti daugiau
25/03/2019
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Kinijos įmonės sumoka vėliau, tačiau lietuviai prekybos galimybių neišnaudoja

Pasaulinės bendrovės „Coface“ atlikta Kinijos įmonių apklausa parodė – net 62 proc. Kinijos įmonių pernai susidūrė su vėluojančiais atsiskaitymais. Šalies ūkio augimas pernai sulėtėjo iki 6,6 proc. ir prognozuojama, kad šiemet toliau mažės iki 6,2 proc., o atsiskaitymų vėlavimai pernai vidutiniškai pailgėjo iki 86 dienų, palyginus su 76 dienomis 2017 metais. Ekspertai pastebi, kad nepaisant vėlesnių atsiskaitymų Kinijos rinkoje slypi milžiniškos prekybos galimybės, kurių Lietuvos verslininkai kol kas praktiškai neišnaudoja.

Skaityti daugiau
13/03/2019
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Turkijos nuosmukį lydi augantis eksportas: ieško daugiau rinkų automobiliams ir tekstilei

Specialistų vertinimu, dabartinę Turkijos ekonominę situaciją geriausiai apibūdina du reiškiniai – stagnacija ir infliacija, kartu vadinami stagfliacija. Tačiau niūrias nuotaikas kiek praskaidrina sparčiai augantis eksportas, iš esmės keičiantis šalies ekonomiką ir tampantis pagrindiniu pajamų šaltiniu, ypač automobilių sektoriuje. Turkijos eksportuotojams dairantis naujų rinkų vis aktyviau žvalgomasi, kaip Turkijos vyriausybė tęs paramą verslui ir eksportui. Lietuvoje dirbantys ekspertai pataria atidžiau pasidomėti naujomis prekybos su turkais galimybėmis.

Skaityti daugiau
11/02/2019
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“: visų Baltijos šalių ekonomikos 2019 metais lėtės

Kaip prognozuoja „Coface“, viena iš didžiausių pasaulyje prekinio kredito draudimo bendrovių, ryškus Baltijos šalių atsigavimas, stebėtas 2017-2018 metais, turėtų nuslūgti. 2018 metais BVP augo 3,3 proc. Lietuvoje, 4,4 proc. Latvijoje ir 3,5 proc. Estijoje. Šiemet „Coface“ ekspertai prognozuoja nuosaikesnį BVP augimą: 2,8 proc. Lietuvai, 3,1 proc. Latvijai ir 2,8 proc. Estijai. Manoma, kad nežymiai padidėjus imigracijai ir kiek ūgtelėjus produktyvumui, visose Baltijos šalyse turėtų sumažėti įtampa dėl darbo jėgos trūkumo bei nustoti augę atlyginimai.

Skaityti daugiau
11/02/2019
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

2018 m. finansinių metų rezultatai: grynasis pelnas paaugo 47 % iki 122,3 mln. EUR, 100 % jo bus išmokėta akcininkams

• Apyvarta: 1,385 mln. EUR, 4,6 % augimas, esant pastoviai palyginamajai bazei ir pastoviam valiutų kursui;
• 45,1 % grynasis nuostolingumo koeficientas pagerintas 6,2 procentinio punkto. Metinis grynasis sudėtinis koeficientas - 79,6 %;
• 122,3 mln. EUR grynasis pelnas (grupės dalis), iš kurio 24,1 mln. EUR gauta 2018 m. 4 ketv., metinis RoATE pasiekė 7,7 %;
• Mokumo koeficientas išaugo iki ~169 % , t.y. virš tikslinio diapazono (140 % – 160 %);
• „Coface“ toliau aktyviai tvarko savo kapitalo bazę;

Skaityti daugiau
10/12/2018
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Su Kinija prekiaujančioms lietuviškoms įmonėms patariama būti atidžioms

Lietuviškoms įmonėms, bendradarbiaujančiomis su partneriais Kinijoje, ekspertai pataria atidžiau stebėti šios šalies ekonominę situaciją ir būti pasiruošusiems nemaloniems pokyčiams. Tarptautinės prekinio kredito bendrovės „Coface“ parengtoje apžvalgoje pažymima, kad smulkus ir vidutinis verslas (SVV) gali netrukus tapti silpnąja Kinijos ekonomikos grandimi. Svarbu žinoti, kad Kinija yra pagrindinė Lietuvos prekybos partnerė Azijoje, o dauguma įmonių, su kuriomis bendradarbiauja lietuviai, priklauso būtent SVV segmentui.

Skaityti daugiau
28/11/2018
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Pirmą kartą įvardintos trys patikimiausios įmonės Lietuvoje

„Coface Baltics” apdovanojo „Mediafon Carrier Services“, „Orlen Lietuva“ ir „Roquette Amilina“
Pirmą kartą Lietuvoje apdovanotos geriausiai savo verslo rizikas valdančios įmonės. Jomis tapo UAB „Mediafon Carrier Services“, AB „Orlen Lietuva“ ir AB „Roquette Amilina“. Išrinkdama patikimiausių vardą pelniusias įmones, pasaulinė rizikos valdymo korporacija „Coface“ išanalizavo daugiau nei 5000 Lietuvos bendrovių rezultatus.

Skaityti daugiau
12/11/2018
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Vėjo energetika: sąnaudos kils, paramos mažės, tačiau Lietuvoje aplinka išlieka palanki

Vėjo jėgainių plėtra netrukus susidurs su keletu iššūkių – didėjančiomis sąnaudomis, griežtesne finansavimo politika bei pasauliniu protekcionizmu, įžvelgia tarptautinė rizikų valdymo ir prekinio kredito draudimo bendrovė „Coface“. Tačiau naujoji Lietuvos energetikos strategija numato aktyvią atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą ir spartins priklausomybės nuo Rusijos nutraukimą.

Skaityti daugiau
05/11/2018
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Lietuvos verslininkus skatina suklusti: Vidurio Europos ekonomika siunčia nerimo signalus

Paviršinė ramybė Europos regione bliūkšta: uždelstos derybos dėl Brexit sąlygų, nerimą keliantys Italijos vyriausybės sprendimai ir Europos institucijų derybos dėl šalies biudžeto perskirstymo regione kelia susirūpinimą. Tuo pačiu metu JAV protekcionistinės priemonės turi vis daugiau įtakos atskiroms verslo sritims Europoje. Kaip pastebi „Coface Baltics“ vadovas M. Štareika, šie pokyčiai regione vis dažniau neramina skirtingus verslus, o pasitikėjimas Vakarų Europos stabilumu mažėja. Šių metų trijų ketvirčių analizė privertė nemažam skaičiui šalių suteikti aukštesnę riziką. Lietuvos verslininkams rekomenduojama atidžiau stebėti užsienio partnerių veiklą didėjančios rizikos šalyse ir atskiruose pramonės sektoriuose.

Skaityti daugiau
29/10/2018
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

JAV protekcionizmas: „smūgio efektas“ stipriai atsilieps pasaulio ekonomikai

Akivaizdu, kad dar neregėtas aukštumas protekcionizmas pasiekė į valdžią atėjus Donaldui Trumpui, nors aktyviau šios prekybos apsaugos priemonės buvo pradėtos taikyti per 2008-2009 m. pasaulinę krizę. Paskaičiuota, kad šiuo metu, palyginti su 2010 m., pasaulyje taikomų protekcionistinių priemonių padaugėjo 2,5 karto.
Nuo šių metų pradžios JAV vyriausybė tesėjo pažadus sustiprinti savo prekybos apsaugą, pradžioje padidindama importo muitus įvairioms prekėms: sausį – saulės baterijoms ir skalbimo mašinoms, o nuo kovo – plienui ir aliuminiui. Pirmiausia su didesniais muitais pastarajai prekių grupei teko susidurti ES, Meksikai ir Kanadai, o rugpjūtį jie buvo pritaikyti ir Turkijai.

Skaityti daugiau
28/09/2018
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Pasaulinė kreditų draudikė „Coface“: Geri laikai Vidurio ir Rytų Europoje baigėsi. Lietuvoje pernai bankrotų padaugėjo 9,9 proc.

• Nepaisant ekonominio augimo Vidurio ir Rytų Europoje bankrotų skaičius 2017 m. išaugo 6,4 proc.
• Labiausiai nemokumo atvejų padaugėjo Lenkijoje, Vengrijoje ir ypač Kroatijoje, o pastebimai mažėjo Čekijoje bei Slovakijoje
• Silpnėjantis įmonių likvidumas stebina, nes ekonominis augimas pernai buvo pats didžiausias per pastaruosius 9 metus
• Ekspertų vertinimu, minėti požymiai rodo ekonominio ciklo pabaigą
• „Coface“ prognozėmis, bankrotų atvejų daugės 10,4 proc. šiemet, ir 15,5 proc. – 2019 metais

Skaityti daugiau
05/09/2018
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

28 įmonės iš Lietuvos – tarp 50 didžiausių įmonių Baltijos šalyse

Naujausiame „Coface“ sudarytame Baltijos šalių TOP 50 įmonių reitinge Lietuva pirmauja turėdama 28 įmones, kai įmonių iš Estijos pateko 15, o iš Latvijos – 7.

Skaityti daugiau
15/06/2018
Grupės naujienos

Darbuotojų kompetencijos ugdymas UAB Coface Baltics Services

Uždaroji akcinė bendrovė „Coface Baltics Services“ įgyvendina projektą „Darbuotojų kompetencijos ugdymas UAB Coface Baltics Services“ Nr. 09.4.3-ESFA-T-846-01-0035 pagal priemonę „Žmogiškieji ištekliai Invest LT+“.

Skaityti daugiau
12/09/2017
Grupės naujienos, Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos, Produktų informacija

Baltijos šalių įmonės tarp 500 didžiausių Vidurio ir Rytų Europos bendrovių

Baltijos šalių įmonės pernai užėmė 27 vietas 500 didžiausių Vidurio ir Rytų Europos įmonių sąraše, kurį kasmet rengia pasaulinė prekybos kredito draudimo bendrovė „Coface“.

Skaityti daugiau
26/07/2017
Grupės naujienos, Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“ skelbia pasaulinius verslo rizikos reitingus: palanki situacija euro zonoje, Rusija keliasi iš recesijos

Bendrovės analitikų nuomone, euro zonos šalys išgyvena gerus laikus dėl palankių verslo finansavimo aplinkybių, o tai palaiko investicijų augimą ir verslo pasitikėjimo rodiklius.

Skaityti daugiau
19/06/2017
Grupės naujienos, Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Brexit“ įtaka dar nedidelė, bet ateitis pažymėta minuso ženklu

Praėjus metams po to, kai Didžiosios Britanijos piliečiai balsavo palikti Europos Sąjungą, šios šalies ekonomika rodo atsparumą stresui.

Skaityti daugiau
05/06/2017
Grupės naujienos, Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Rusijos ekonomika keliasi iš recesijos, bet struktūrinės problemos temdo jos augimo perspektyvą

Užsitęsusi žemų naftos kainų tendencija verčia Rusijos ūkį diversifikuotis, tačiau struktūrinės problemos mažina jos augimo perspektyvą vidutiniu laikotarpiu – tokios nuomonės laikosi pasaulinės verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ analitikai. Tiesa, kai kurie šios šalies sektoriai, tokie kaip žemės ūkio, chemijos ir automobilių pramonė, rodo gana gerus rezultatus, ir prognozuojama, kad svariai prisidės prie Rusijos ekonomikos atsigavimo dar šiemet.

Skaityti daugiau
30/05/2017
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Lietuvos eksportas į ES – šuoliais, tačiau pramonė ieško ir egzotikos

Praėjusiais metais „Coface” padalinio Lietuvoje prekinio kredito draudimo portfelyje atsirado tokios šalys kaip Saudo Arabija, Meksika, Alžyras, o skaičiuojant procentinį apimties augimą, didžiausius pokyčius matėme Indijoje, Maroke, Pietų Afrikos Respublikoje, Konge, Japonijoje ir Singapūre. Nors suteikto prekinio kredito draudimo apimtys šiose rinkose vis dar nedidelės, tačiau minėta tendencija rodo, kaip aktyviai ir kaip toli Lietuvos gamintojai ieško naujų rinkų savo produkcijai realizuoti.

Skaityti daugiau
25/05/2017
Grupės naujienos, Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

COFACE keičia savo struktūrą Baltijos šalyse

Pasaulinė verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface“, įgyvendindama strateginį veiklos efektyvumo didinimo planą, kuria Baltijos šalių centrą Vilniuje. Iš jo klientai bus aptarnaujami Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Skaityti daugiau
22/05/2017
Grupės naujienos, Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Pasaulio ekonomikai grasina Kinija, Europos galvos skausmas – „Brexit“

Vilniuje pranešimą skaitęs ekonomistas G. Sielewiczius šiuo metu įžvelgia daugiau teigiamų nei neigiamų ekonomikos tendencijų, tačiau atkreipia dėmesį, kad rizikos veiksnių, kurie galėtų sukelti didesnių ekonominių sunkumų, yra gana daug.

Skaityti daugiau
20/12/2016
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Prieš šventes siautėja pasauliniai sukčiai

Apgavystės prekiaujant su užsienio šalimis – kasdienybė. Tokios nuomonės laikosi bendrovės „Coface“ Skolų išieškojimo departamento direktorius Mindaugas Puodžiukas. Ši problema tapo dar aktualesnė, Rusijai paskelbus lietuviškų prekių embargą, kai Lietuvos verslas turėjo pradėti aktyviau ieškoti naujų, dažnai tolimų rinkų.

Skaityti daugiau
15/11/2016
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

D.Trumpas nesutrukdys Lietuvai eksportuoti į JAV

Pasaulinė verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface“ pateikė savo vertinimus, kaip Donaldo Trumpo išrinkimas JAV prezidentu gali paveikti ekonomiką. Bendrovės ekonomikos ekspertų teigimu, ūmai išaugęs politinis neapibrėžtumas per metus šalies BVP sumažins 1,5 %. Šis praradimas nepriklausys nuo to, ar naujasis valstybės vadovas imsis įgyvendinti prieštaringai vertinamus rinkimų pažadus.

Skaityti daugiau
13/09/2016
Grupės naujienos, Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Tarp 500 didžiausių Rytų Europos įmonių lietuviai išlaikė 20 pozicijų

Pasaulinė verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface“ paskelbė kasmetį 500 didžiausių Vidurio ir Rytų Europos bendrovių sąrašą. Į jį kaip ir 2014 m. pateko 20 įmonių iš Lietuvos, tarp jų dvi bendrovės į didžiųjų reitingą patenka pirmą kartą – tai akcinė bendrovė „Lifosa“ ir „Circle K Lietuva“ (buvusi „Statoil Lietuva).

Skaityti daugiau
25/08/2016
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“ sudarytas Baltijos šalių didžiausių bendrovių 50-tukas

„2015-ieji Baltijos šalyse išsiskyrė lėtesniu ekonomikos augimu, nes mus pristabdė vis dar svarios regiono prekybos partnerės Rusijos embargas ir jos pačios ekonomikos krizė, tačiau neigiamus padarinius padėjo atsverti augantis vidaus vartojimas“, – tokios nuomonės laikosi verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ vadovas Lietuvoje Mantvydas Štareika.

Skaityti daugiau
28/06/2016
Grupės naujienos, Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“: dėl „Brexit“ dar lėčiau augs Didžiosios Britanijos ekonomika, žalą pajus visa ES

Po nelaimingai pasibaigusio referendumo dėl Didžiosios Britanijos likimo Europos Sąjungoje (ES) nerimo bangos nuvilnijo per viso pasaulio biržas: Japonijos, Vokietijos ir Prancūzijos indeksai krito 7–8 % – net daugiau nei Londono biržos indeksas (–4,5 %).

Skaityti daugiau
23/05/2016
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Vokietijos ekonomisto patarimas Lietuvos gamintojams: nelaukite Rusijos, koncentruokitės į ES rinkas

Geriausios eksportuojančio verslo perspektyvos Lietuvos gamintojams atsiveria Europos Sąjungos vidaus rinkoje.

Skaityti daugiau
05/04/2016
Grupės naujienos

„Coface“ įvertino pasaulines finansinės rizikos tendencijas: turėtų sunerimti dirbantys Kazachstane

Dėl užsitęsusio lėto augimo pasaulio ūkis įgauna „japoniško“ ekonomikos augimo bruožų. Ši tendencija ryškėja, nors vyriausybės ir finansų įstaigos vykdo agresyvią pinigų politiką.

Skaityti daugiau
25/03/2016
Grupės naujienos, Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Praėjusiais metais net 80 proc. Kinijos įmonių susidūrė su pradelstais mokėjimais

Naujas „Coface“ įmonių kreditų rizikos valdymo tyrimas, kuriame dalyvavo 1 000 Kinijoje įsikūrusių įmonių, atskleidė, kad 2015-aisiais įmonių mokėjimų situacija ir toliau blogėjo. Net 8 iš 10 įmonių susidūrė su vėluojančių mokėjimų problema.

Skaityti daugiau
09/03/2016
Grupės naujienos, Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Situacija žemės ūkio sektoriuje nepavydėtina, bet pavojaus šalies ekonomikai nėra

Nuo praėjusių metų liepos 43 tūkst. Prancūzijos ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių kreipėsi į šalies vyriausybę su prašymu padėti įveikti krizę. Dėl itin sumažėjusių kainų labiausiai nukentėjo pieno, jautienos ir kiaulienos gamintojai.

Skaityti daugiau
11/02/2016
Grupės naujienos, Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Kas stums Lietuvos ekonomiką į priekį šiemet?

Pasaulinė kredito rizikos bendrovė „Coface“ kasmet pateikia daugelio valstybių kredito reitingus.

Skaityti daugiau
15/01/2016
Grupės naujienos, Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“ valdyba paskelbė apie Xavier Durand paskyrimą generaliniu direktoriumi

Šiandienos posėdyje Laurent Mignon pirmininkaujama „Coface“ valdyba nusprendė generaliniu direktoriumi paskirti Xavier Durand. Paskyrimas įsigalios po valdybos posėdžio vasario 9 d., kuriame bus tvirtinamos 2015 finansinių metų ataskaitos. Iki šios dienos „Coface“ generalinio direktoriaus pareigas toliau eis Jean-Marc Pillu.

Skaityti daugiau
21/12/2015
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

PER ŠVENTES BŪKITE BUDRŪS

Keletas praktinių patarimų, kaip apsisaugoti nuo sukčių.

Skaityti daugiau
10/12/2015
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“: Rusijos sankcijos Turkijai kainuos, bet didesnio pavojaus nekelia

Lapkričio 24 d. Turkijai numušus jos oro erdvę pažeidusį Rusijos karo lėktuvą, prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą dėl sankcijų Turkijai, kuriomis turėjo būti uždraustas kai kurių prekių importas į Rusiją, taip pat įsakyta nepratęsti darbo sutarčių jo valdomoje šalyje dirbantiems Turkijos piliečiams.

Skaityti daugiau
09/12/2015
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Verslininkai įspėjami dėl sukčiavimo pavojaus šventiniu laikotarpiu

Šventinis laikotarpis – darbymetis ne tik sąžiningiems prekybininkams, bet ir sukčiams, kurie pasinaudodami itin įtemptu metu gali bandyti išvilioti pinigus arba produkciją.

Skaityti daugiau
27/10/2015
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Lenkijos ekonomika auga, tačiau rizika išlieka

Dabartinę pasaulio ekonomikos situaciją „Coface“ ekspertai apibūdina kaip rodančią laipsnišką išsivysčiusių šalių atsigavimą ir neramius laikus besivystančioms šalims. Išimtis – Rytų ir vidurio Europos šalys, kurios būdamos besivystančiomis, šiuo metu yra augimo fazėje.

Skaityti daugiau
06/10/2015
Produktų informacija

„Coface“ sukūrė elektroninę skolų išieškojimo kainų skaičiuoklę

Bendraudami su klientais pastebėjome, kad dažnai delsiama pradėti skolos išieškojimą, nes klaidingai manoma, kad to daryti neapsimoka. Norėdami išsklaidyti abejones sukūrėme verslui skirtą nemokamą skaičiuoklę, kuri akimirksniu pateikia skolos išieškojimo kainą.

Skaityti daugiau
01/10/2015
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“: Lietuvos eksporto geografija sparčiai plečiasi

Verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface“ šių metų rugpjūtį buvo apdraudusi Lietuvos įmonių prekių eksportą 64 pasaulio šalyse. Nuo 2013 m. pradžios valstybių skaičius, kuriose Lietuvos verslas draudžiasi nuo neatsiskaitymo rizikos, išaugo net 60 proc. (24 naujos šalys). Per aštuonis šių metų mėnesius valstybių, su kuriomis „Coface“ klientai vykdo prekybinę veiklą, padaugėjo 12 proc. (7 naujos šalys).

Skaityti daugiau
24/09/2015
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“: besivystančios šalys išgyvena ne pačius geriausius laikus

Ketvirtus metus iš eilės neviršydama 3 proc. augimo, pasaulinė ekonomika pamažu atsigauna. Verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ ekspertai pastebi, jog šiuo metu geriau sekasi išsivysčiusioms nei besivystančioms šalims. Ypač gerai atrodo Jungtinės Valstijos, kurių augimas 2015 m. prognozuojama sieks 2,5 proc. Euro zonos šalių ekonomika taip pat pažymėta pliuso ženklu, nors jų augimas menkesnis – tik apie 1,5 proc.

Skaityti daugiau
31/08/2015
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface” VRE TOP 500: Lietuva prarado 4 pozicijas iš 500 didžiausių Vidurio ir Rytų Europos įmonių

Praėjusiais metais Lietuvos įmonės, kurios pateko tarp 500 didžiausių Vidurio ir Rytų Europos bendrovių, pasiekė 4 proc. mažesnę apyvartą ir uždirbo net 844 mln. EUR mažiau pelno, lyginant su 2013 m., tačiau įdarbino 4 proc. daugiau darbuotojų. Tokias tendencijas atskleidė verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atlikta studija apie didžiausias VRE regiono bendroves.

Skaityti daugiau
05/08/2015
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“: mažosios ir vidutinės įmonės gali internetu apsisaugoti nuo sąskaitų faktūrų neapmokėjimo

Verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ ekspertai pažymi, kad maždaug ketvirtadalis įmonių tiek užsienio šalyse, tiek Lietuvoje bankrutuoja dėl neapmokėtų sąskaitų. Labiausiai nuo to nukenčia mažosios ir vidutinės įmonės (MVĮ), kurios visame pasaulyje laikomos ekonomikos augimo varikliu.

Skaityti daugiau
03/08/2015
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“: Prancūzijos ūkininkų streikų priežastys neigiamai veikia ir Lietuvos žemės ūkio sektorių

Verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ ekspertai įspėja, kad Prancūzijoje prasidėję ūkininkų streikai atskleidžia esmines šio sektoriaus problemas, kurios gali turėti įtakos ir Lietuvos žemės ūkio srities įmonėms, nes mūsų šalies rinka labai atvira, todėl smarkiai veikiama tiek pasaulinių tendencijų, tiek situacijos aplinkinėse valstybėse.

Skaityti daugiau
22/07/2015
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Kas trukdo Graikijai užsitikrinti naująją finansinę pagalbą?

Graikijos ministras pirmininkas Aleksis Cipras (Alexis Tsipras) atlaikė derybų maratoną, beviltiškai bandydamas išvengti finansinio kracho bei Graikijos pasitraukimo iš euro zonos, ir liepos 13 d. susitarė su kitais Europos lyderiais. Liepos 16 d. Graikijos parlamentas, padedamas opozicijos narių, patvirtino per euro zonos viršūnių susitikimą pasiektą sutarimą ir pirmąsias ekonomines reformas.

Skaityti daugiau
03/07/2015
Grupės naujienos

Graikijos referendumas: kyla grėsmė „nuosaikiam, bet laipsniškam atsigavimo scenarijui“ euro zonoje

Birželio 27 d. Graikijos ministras pirmininkas Alexis Tsipras paskelbė, kad, atsižvelgdamas į užsienio kreditorių reikalavimus, ketina surengti referendumą. Parlamentui patvirtinus, jį numatyta organizuoti liepos 5 d. Graikai balsuos dėl tarptautinių kreditorių siūlomų sąlygų. Birželio 28 d. vakare Graikijos centrinis bankas nustatė kapitalo kontrolės priemones, kuriomis siekiama užkirsti kelią bet kokiai banko veiklai. Europos Komisija pritarė, kad, stengiantis užtikrinti Graikijos bankų sistemos stabilumą, būtina imtis šių priemonių, nors jos ir pažeidžia ES įstatymą dėl laisvo kapitalo judėjimo.

Skaityti daugiau
19/06/2015
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Pieno kvotų pabaiga: naujos taisyklės

2015 metų balandžio 1 d. buvo atšauktos pieno kvotos Europoje. Kaip reguliavimo priemonė, jos buvo pradėtos naudoti 1984 metais Šiomis kvotomis buvo sureaguota į pernelyg dideles gamybos apimtis, lėmusias vadinamojo „sviesto kalno“ ir „pieno ežero“ atsiradimą. Pirmą kartą per 30 metų pati rinka nustatys pieno gamybos kiekius. Ar Europos pieno ūkių savininkai yra tam pasirengę? Ar, panaikinus pieno kvotas, gamintojai pajėgs aprūpinti pienu sparčiai augančias Azijos rinkas? Ar jie sugebės plėstis, siekdami patenkinti didelę ekologiškų produktų paklausą?

Skaityti daugiau
15/06/2015
Produktų informacija

„TradeLiner“: dar lankstesnis ir paprastesnis kredito draudimas

Verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface“, visą dėmesį skirdama didėjantiems vidutinės rinkos įmonių kredito draudimo poreikiams, modernizavo savo pagrindinę draudimo sutartį, pervadindama ją „TradeLiner“. Tokį žingsnį įmonei padėjo žengti jos prieš penkiolika metų įgyta patirtis, pristatant savo pirmąjį globalios apsaugos pasiūlymą, skirtą apsisaugoti nuo pirkėjų nemokumo. „Coface“ deda dar didesnes pastangas, siekdama apsaugoti nuo nemokumo vidutines įmones, veikiančias realios ekonomikos sąlygomis.

Skaityti daugiau
11/06/2015
Grupės naujienos

Mantvydas Štareika paskirtas „Coface“ vadovu Lietuvoje

Nauju kredito draudimo ir verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ vadovu Lietuvoje paskirtas Mantvydas Štareika, prieš tai ėjęs „Coface“ komercijos direktoriaus Baltijos šalims pareigas.

Skaityti daugiau
01/06/2015
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“: Nepalo ekonomiką šiemet gali ištikti recesija

Balandžio 25 d. 7,9 balo stiprumo žemės drebėjimas sukrėtė centrinį ir vakarinį Nepalo regionus. Stichinė nelaimė palietė maždaug 8 milijonus žmonių, o praėjus mažiau nei trims savaitėms šalį sukrėtė pakartotinis žemės drebėjimas. Pasak JAV Geologijos tarnybos, apytikriai skaičiuojant, ekonominė katastrofos žala galėtų viršyti Nepalo BVP. Verslo rizikos valdymo kompanijos „Coface“ ekspertai, atsižvelgdami į nelaimės mastą, prognozuoja, jog šalį ištiks recesija.

Skaityti daugiau
20/05/2015
Produktų informacija

„Coface“ atgaivina informacijos apie įmones rinką internete

„Coface“, viena pirmaujančių kredito draudimo bendrovių ir informacijos rinkos lyderių Vidurio Europoje, atgaivina savo informacijos apie įmones rinką internete.

Skaityti daugiau
13/04/2015
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Penkios išsivysčiusios šalys per kitą dešimtmetį išvengs “sekuliarios stagnacijos” pavojus

Pažangios ekonomikos šalys, oficialiai atsigavusios prieš daugiau kaip trejus metus, iš visų jėgų stengiasi sugrįžti į tvaraus augimo kelią. Kai kurios iš jų net prognozuoja, kad ekonomika augs inertiškai, todėl atsidursime situacijoje, kuri kartais vertinama kaip negrįžtama.

Skaityti daugiau
20/03/2015
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Lenkijos statybų sektorius: ar tikrai neramūs laikai jau baigėsi?

Pasak verslo rizikos valdymo kompanijos „Coface“ ekspertų, Lenkijos statybų sektoriaus nemokumo statistika rodo, kad pasiektas svarbus etapas.

Skaityti daugiau
18/03/2015
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“: Baltijos šalių statybos sektoriuje mokėjimo atidėjimų šiemet daugės

Verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ ekspertų vertinimu, Baltijos šalyse statybos bendrovės vis dar yra tarp tų juridinių subjektų, kuriems mokama daugausia draudimo išmokų ir kurie išgyvena ne pačius geriausius laikus.

Skaityti daugiau
09/03/2015
Grupės naujienos

„Coface“ sumažino Kinijos rizikos įvertinimą

Verslo rikos valdymo kompanijos „Coface“ ekspertų vertinimu, Kinijos bendrovės įžengė į pavojaus zoną, todėl šalies rizikos įvertinimui A3 buvo suteikta neigiama perspektyva.

Skaityti daugiau
19/02/2015
Grupės naujienos

„Coface“: prireiks daug pastangų, kad pasaulio ekonomika atsigautų

Pasaulio ekonomika tolygiai atsigauna. Nors tai vyksta ne taip sparčiai, kaip prieš 2008 metų krizę, tačiau pastebima vidutinės spartos augimo tendencija: 2015 metais ekonomika augs 3,1 %, o 2014 metais augimas siekė 2,8 %, 2013 metais – 2,7 %.

Skaityti daugiau
17/02/2015
Grupės naujienos

„Coface“ paskelbti 2014 m. rezultatai atitinka išsikeltus tikslus; bendrovė pasiūlė išmokėti dividendus po 0,48 euro už akciją

„Visų metų rezultatai pateisino mūsų lūkesčius, tad mums išties malonu juos paskelbti. Bendrovė „Coface“ šiais metais dar kartą pademonstravo, kad jos pelningumo didinimo modelis veikia gerai. Reikšmingai pagerinti rezultatus padėjo mūsų siūlomi naujoviški produktai, tinkamai parinkti platinimo kanalai, mūsų buvimas daugelio šalių rinkoje ir išmintingas rizikos valdymas.“

Skaityti daugiau
18/11/2014
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“: nemokių įmonių Lenkijoje nuosaikiai mažėja

Pirmojo šių metų pusmečio Lenkijos įmonių nemokumo statistika rodo ekonominės situacijos pagerėjimą, tačiau, paanalizavus sektorius atskirai, galima pamatyti nevienodą vaizdą. Lenkijos įmonių pirmojo pusmečio duomenys ir esama makroekonominė situacija leidžia nuspėti galimus tam tikrų Lenkijos verslo sektorių plėtros scenarijus, kuriuos stebi ir Lietuvos verslininkai.

Skaityti daugiau
05/11/2014
Grupės naujienos

Finansiniai COFACE rezultatai 2014 - stabiliai augame

„Coface“ toliau žengia augimo ir pelningumo didinimo keliu

•Apyvarta, lyginant su atitinkamu laikotarpiu pernai ir skaičiuojant pagal fiksuotą kursą, padidėjo 1,8 %.
•Klientų išlaikymo lygis ir toliau aukštas (91,9 %), o naujų sutarčių sudaryta 8 % daugiau.

Skaityti daugiau
03/10/2014
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“: Lietuvoje transporto bei žemės ūkio sektoriai – rizikingesni

Verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ ekspertai, atlikę keturiolikos Vakarų Europos sektorių vertinimus, pastebi, kad kai kuriuose sektoriuose rizika mažėja, bet visgi visi sektoriai ir toliau pasižymi dideliu rizikingumu arba vidutiniu rizikingumu. Nepaisant ekonomikos stabilizacijos, nė vienas Europos sektorius dar nėra pasiekęs tokio rizikingumo lygio, kad jį būtų galima laikyti nedidelio rizikingumo sektoriumi.

Skaityti daugiau
11/09/2014
Grupės naujienos, Produktų informacija

Mobilioji programėlė CofaMove: CofaNet tampa mobilus

Nuo 2014 m. rugsėjo mėn. 11 d. Coface savo klientams siūlo mobiliąją programėlę, kuri leis naudotis pagrindinėmis CofaNet funkcijomis bet kur ir bet kada. CofaMove – internetinė prekinio kredito draudimo valdymo platforma. Nemokamą programėlę galima parsisiųsti iš App Store ir Google play.

Skaityti daugiau
01/09/2014
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Lietuvos įmonės išlaiko pozicijas tarp didžiausių Centrinės ir Rytų Europos įmonių

Tarp šiemet verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ sudaryto 500 didžiausių Centrinės ir Rytų Europos (CRE) įmonių sąrašo („CEE TOP 500 2014“) pateko šešiolika Lietuvos įmonių, t. y. keturiomis mažiau nei praėjusiais metais. Tačiau pagal įmonių apyvartą tarp trylikos šalių Lietuva trejus metus iš eilės išlieka septintoje vietoje.

Skaityti daugiau
05/08/2014
Grupės naujienos

Baltic TOP 50 2014

Coface is publishing its second edition of the Baltic Top 50. The companies are ranked based on their turnover in 2013. Figures for 2013 show the continuing recovery of the Baltic states. The total turnover of the top players in the North increased by 2.2% to EUR 36.2 billion. Whereas net profits fell from 2011 to 2012, companies have now reported a sharp rise of 54.6%.

Skaityti daugiau
29/07/2014
Grupės naujienos

Serbija – 98-oji Coface kredito draudimo rinkos šalis

Tarptautinė kredito draudimo ir verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface“, naudodamasi vietos partnerystės su bendrove „Axa“ galimybėmis Serbijoje, plečia savo paslaugų spektrą. Nuo šiol, be
skolų išieškojimo ir verslo informacijos paslaugų, Serbijos bendrovės galės naudotis „Coface“ ilgamete kredito draudimo patirtimi ir jos tarptautinių padalinių paslaugomis.

Skaityti daugiau
21/07/2014
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“: Vakarų Europos šalių rizikos įvertinimai gerėja

Šių metų pirmasis ketvirtis patvirtino spartėjantį pasaulio ekonomikos atsigavimą. Remiantis verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ ekspertų prognozėmis, euro zona pamažu atsigauna po stiprios pakartotinės recesijos, o JAV demonstruoja dinamišką ir subalansuotą ekonominį augimą. Atsižvelgiant į tokius rodiklius, „Coface“ pagerino keleto Europos šalių rizikos įvertinimus.

Skaityti daugiau
17/06/2014
Grupės naujienos

Lietuvos verslininkai ieško būdų rizikai sumažinti: ketvirtadaliu išaugo kredito draudimo apimtys

Jautri situacija euro zonoje, neapibrėžtumas rinkoje, įvykiai Rusijoje taip pat palankios kredito draudimo sąlygos skatina Lietuvos verslininkus ieškoti būdų rizikai ir potencialiems finansiniams nuostoliams sumažinti. Tą rodo ir per pirmąjį 2014 metų ketvirtį ketvirtadaliu išaugusios verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ įmokų apimtys, kurios siekė 4,9 mln. Lt, t. y. beveik 1 mln. Lt daugiau nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu. Tuo tarpu per tris pirmus šių metų mėnesius bendrovė išmokėjo beveik 700 00 Lt, t. y. 21 proc. daugiau nei lyginamuoju periodu 2013 m.

Skaityti daugiau
12/06/2014
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“: rizika daugelyje Europos pramonės sektorių stabilizuojasi

Verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ ekspertai, atlikę ketvirtinę kredito rizikos analizę, teigia, kad recesija iš Vakarų Europos pamažu traukiasi, pasirodė pirmieji stabilizavimo požymiai, bet keliuose sektoriuose rizika ir toliau išlieka didelė. Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse išaugo IT sektoriaus rizika.
Lietuvos kontekste rizikingais vis dar laikomi metalo, transporto bei statybos sektoriai, kuriuose fiksuojama daugiausia mokėjimų sutrikimų. Tačiau, kaip atkreipia dėmesį „Coface“ Kredito rizikos valdymo departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Valskys, pastaruoju metu dėl aršios konkurencijos ir rinkos padiktuotos mažėjančios pelno maržos padažnėję atsiskaitymų sutrikimai didino ir IT sektoriaus riziką tiek Lietuvoje, tiek kitose Baltijos šalyse.

Skaityti daugiau
26/05/2014
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“ sumažino Ukrainos verslo aplinkos įvertinimą iki D

Verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface“ atnaujino šalių rizikos ir verslo aplinkos įvertinimų rodiklius. Verslo aplinka besivystančios ekonomikos šalyse išlieka įvairi: nemažos dalies šalių, įskaitant Ukrainą, vertinimas smuko. Išsivysčiusių šalių ekonomikos augimas atsispindi atnaujintame Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Amerikos Valstijų šalies rizikos įvertinime, kurio rizika vertinama kaip žemiausia. Tačiau pagrindinėse besivystančios ekonomikos šalyse rizikos lygis padidėjo: Brazilijos, Rusijos, Turkijos ir Venesuelos rizikos įvertinimas sumažintas vienu lygiu arba jam buvo suteikta neigiama perspektyva.

Skaityti daugiau
21/03/2014
Produktų informacija

„COFACE SELECT”- Naujos galimybės Jums

Vidurio Europoje pirmaujanti kreditų draudimo ir verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface“ sukūrė interneto produktą „Coface Select“. Jis leis bendrovėms vienu kompiuterio pelės spustelėjimu pasirinkti potencialius verslo partnerius ir stebėti esamus klientus. Prieiga prie duomenų bazės yra užtikrinama 24 val. per parą, o 22 šalyse veikiančių įmonių duomenis parsisiųsti galima iškart.

Skaityti daugiau
08/04/2013
Grupės naujienos

Pranešimas apie vardo pasikeitimą

Informuojame Jus apie galutinį Coface Austria Kreditversicherung AG Lietuvos filialo (dabartinio Coface SA Lietuvos filialo) pavadinimo pasikeitimą.

Skaityti daugiau
03/04/2013
Grupės naujienos

Tarp didžiausių Centrinės ir Rytų Europos bendrovių – 17 Lietuvos įmonių

Septyniolika Lietuvos įmonių pateko į verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ praėjusiais metais sudarytą 500 didžiausių Centrinės ir Rytų Europos („CEE Top 500“ 2012) bendrovių sąrašą.

Skaityti daugiau
03/04/2013
Grupės naujienos

Tarp didžiausių Centrinės ir Rytų Europos bendrovių – 17 Lietuvos įmonių

Septyniolika Lietuvos įmonių pateko į verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ praėjusiais metais sudarytą 500 didžiausių Centrinės ir Rytų Europos („CEE Top 500“ 2012) bendrovių sąrašą.

Skaityti daugiau
13/03/2013
Grupės naujienos

„Coface“: 2013 m. nemokių įmonių Lietuvoje nemažės

Verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface“ net ir Europos krizės sąlygomis pagerino savo įmonių grupės finansinius rezultatus. Tačiau šiemet draudikai turės imtis novatoriškų sprendimų, nes „Coface“ ekspertai prognozuoja, kad 2013 m. ekonominė situacija, ypač Europoje, nepagerės, o Lietuvoje nemokių įmonių skaičius nemažės, gali netgi augti.

Skaityti daugiau
13/03/2013
Grupės naujienos

2012 m. „Coface“ pagerino savo įmonių grupės finansinius rezultatus

„2012 m. „Coface“ pasiekė gerų rezultatų: mes sėkmingai sujungėme pelningumą ir tvarų augimą šiomis sudėtingomis Europos krizės sąlygomis. Mūsų išmokos ir išlaidos kontroliuojamos. Be to, klientams teikiame paramą, kuri yra tarytum varomoji mūsų komercinės veiklos jėga. Savo novatoriškais sprendimais ir toliau padedame jiems vykdyti saugius mainus“, – teigė „Coface“ generalinis direktorius Žanas Markas Piliu (Jean-Marc Pillu).

Skaityti daugiau
04/03/2013
Produktų informacija

„Coface“ pristato papildomą standartinio kredito draudimo garantiją „TopLiner“

Verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ grupė pristato „TopLiner“ – papildomą standartinio kredito draudimo apsaugą, kurią laipsniškai taikė standartinėse „Globalliance“ sutartyse, jei pirminė garantija neatitiko reikalavimų arba buvo atšaukta.

Skaityti daugiau
25/02/2013
Grupės naujienos

„Coface“ sujungė 21 jai priklausantį Europos kredito draudimo filialą į vieną bendrovę

Tarptautinė verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface“ supaprastino ir racionalizavo savo Europos kredito draudimo veiklos struktūrą. Sujungus dvidešimt vieną Vokietijos, Austrijos ir Italijos draudimo patronuojamąją (dukterinę) įmonę ir jų filialus, „Coface“ pradėjo vykdyti bendrą vienos kredito draudimo bendrovės, įsteigtos pagal Prancūzijos užsienio prekybos draudimo bendrovės įstatymą (pranc. Compagnie française d'assurance pour le commerce extérieur), veiklą Europos Sąjungoje.

Skaityti daugiau
29/01/2013
Grupės naujienos

„Coface“: naujoji vizualinė tapatybė ir šūkis atspindi sėkmingai pasirinktą veiklos strateginę kryptį

Tarptautinė verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface“ dar 2011 metais susitelkė ties pagrindine savo veikla – kreditų draudimu – ir, siekdama geriau paremti į nestabilią ekonominę aplinką patekusius klientus, reorganizavo visą savo veiklą. Tęsiant pasirinktą strateginę kryptį, buvo sukurta „Coface“ įmonių grupės naujoji vizualinė tapatybė ir šūkis: „Coface“ – už saugesnę prekybą“. Savitas tarptautinio prekės ženklo logotipas pristatytas visoms 66-ioms grupės narėms.

Skaityti daugiau
26/11/2012
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface Lietuva“: euro zonos atsigavimas užtruks, Lietuvos ekonominė padėtis gana pozityvi

Ekonomikos ekspertai sutaria, kad euro zonos atsigavimas nebus greitas.

Skaityti daugiau
22/11/2012
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“: euro zonos likimas priklausys nuo Italijos

Italija taps pagrindine euro zonos valstybe, nuo kurios priklausys euro zonos krizės likimas.

Skaityti daugiau
02/11/2012
Grupės naujienos

CEE Top 500, 2012

„Coface“ paskelbė 500 geriausių Rytų ir Centrinės Europos šalių įmonių sąrašą.

Skaityti daugiau
02/10/2012
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“ grupės apyvarta š.m. pirmąjį pusmetį išaugo beveik 6 proc.

Tarptautinės verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ grupės apyvarta pirmąjį 2012 m. pusmetį siekė 808 mln. eurų, t.y. 5,8 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu praėjusiais metais. Tokį prieaugį paaiškina ženkliai (7,2%) išaugusi pagrindinės veiklos – kreditų draudimo – apyvarta.

Skaityti daugiau
21/09/2012
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Coface rizikos konferencija, 2012

Nuo rizikos valdymo priemonių iki vietinės ar eksporto prekybos plėtros galimybių – egzistuoja daug veiksnių, kurie padeda bendrovėms išgyventi bei klestėti rinkoje. Coface konferencijos tikslas padėti bendrovėms bei jų atstovams pasiekti abu minėtus veiksnius.

Skaityti daugiau
12/03/2012
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

2011 metais „Coface“ grupės pelnas sparčiai augo

Tarptautinės verslo rizikos valdymo įmonių grupės „Coface" grynasis einamasis pelnas 2011 m. siekė 121 mln. eurų (417,8 mln. Lt), t.y. 21% daugiau nei 2010 m. Apyvarta sudarė 1,550 mlrd. eurų (5,352 mlrd. Lt), t.y. 7.4% daugiau, lyginant su 2010 m. rezultatais. Grupės veiklos pelnas 2011 m. didėjo 17,6% ir siekė 207 mln. eurų (714,7 mln. litų).

Skaityti daugiau
14/02/2012
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Atsiskaitymo sutrikimai Europoje atsilieps ir Lietuvos įmonėms

Verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface Lietuva" informuoja, kad 2011 m. pabaigoje Europoje užfiksuota mokėjimų vėlavimo tendencija pirmąjį 2012 m. ketvirtį gali atsiliepti ir verslui Lietuvoje. Atsiskaitymo sutrikimų atvejų skaičius euro zonoje 2011 m. didėjo 28 proc.

Skaityti daugiau
18/11/2011
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface Lietuva“: 2012 m. verslui ir vartotojams bus sunkūs

Ekonomistai sutaria, kad 2011 m. sulėtėjęs pasaulio ekonomikos augimo tempas 2012 m. daugelyje valstybių gali virsti recesija. Vertinant Lietuvos padėtį, ekspertų teigimu, ją gerina tai, kad šalis nėra susaistyta didesnių finansinių įsipareigojimų, gali laisviau priimti fiskalinės politikos sprendimus. Tačiau Lietuvai reikėtų stabilizuoti viešųjų finansų padėtį ir sumažinti valstybės deficitą, nedarbo lygį.

Skaityti daugiau
19/04/2011
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface Lietuva" nuo 2011 m. pradžios pasirašytų draudimo įmokų suma beveik 78 proc. daugiau nei tuo pačiu...

Verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface Lietuva" nuo 2011 m. pradžios pasirašytų draudimo įmokų suma beveik 78 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2010 m.

Skaityti daugiau
07/02/2011
Grupės naujienos, Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“ skelbia naują pasaulinę šalių rizikos tendenciją: riba tarp išsivysčiusių ir besivystančių šalių nyksta

Besitęsiančios skolų krizės euro zonoje ir vis dar įtempto besivystančių šalių augimo finansavimo klausimo kontekste „Coface“ pažymi, kad pastarųjų šalių reitingai, atlaikę krizės išbandymą, pagerėjo, ir dabar išsivysčiusių bei besivystančių šalių rizikos profiliai susilieja.

Skaityti daugiau
Viršus
  • Lithuanian
  • English