lit-LI
22/06/2023
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

Energetikos sektorius: perspektyvos ir galimybės mūsų naujausioje tinklalaidėje

Economic Podcast Trade Talk

Naujausia energetinė krizė išryškino mūsų šalių ekonomikos priklausomybę nuo energijos išteklių. Ar iškastinio kuro pasiūlai mažėjant ir neišvengiamai pereinant prie mažiau anglies dioksido į aplinką išskiriančių alternatyvų, įmanoma užsitikinti, kad energija ateityje netaps brangesnė ir jos bus pakankamai?

Atrinktos ištraukos iš naujojo „Coface“ tinklalaidės „Trade Talk“ epizodo su mūsų vyriausiuoju ekonomistu Jeanu-Christophe’u Caffet ir Marcu-Antoine’u Eyl-Mazzega, IFRI (Prancūzijos tarptautinių santykių instituto) energetikos ir klimato centro direktoriumi:

 

Karas Ukrainoje paveikė energijos rinką, o ypač dujų tiekimą. Kokias išvadas galime padaryti išanalizavę praėjusią žiemą?
Ar nuo krizės pradžios atsirado kokių nors strateginių pokyčių suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo ir (arba) infrastruktūros statybos atžvilgiu?
Ar Kinijos ekonomikos atsidarymas ir draugiškų Kinijos ir Rusijos geopolitinių santykių atkūrimas kelia trumpalaikę grėsmę dujų tiekimui?
Daug kalbama apie dujas, tačiau per pastarųjų dešimtmečių energetines ir finansų krizes daugiausia dėmesio skirta naftai. Kokia situacija šioje rinkoje šiuo metu?
Energija – svarbus infliacijos komponentas. Ar reikėtų tikėti, kad infliacija užsitęs?

Akivaizdu, kad energijos tiekimo klausimas susijęs nacionalinio suvereniteto ir ekonominio savarankiškumo aspektais.

Kurioms šalims dėl jų reikia baimintis labiausiai?

 

Visą epizodą galite išklausyti mūsų interneto svetainėje arba bet kurioje platformoje. Būtinai užsisakykite naujienas, kad nieko nepraleistumėte!

Susipažinkite su mūsų parengtu energetikos sektoriaus vertinimu

Susisiekti


Coface Baltics

A.Tumėno g. 4, Vakarų įėjimas,
6 aukštas, LT-01109 Vilnius, Lietuva
T: +370 5 2791727
F: +370 5 2791754
office-lithuania@coface.com

Viršus
  • Lithuanian
  • English