lit-LI
23/11/2023
Ekonomikos publikacijos

Vokietijos metalų pramonė: neigiama perspektyva, bet stebėtinai teigiama mokėjimų elgsena

German Metals Industry: Negative outlook, but surprisingly positive payment behaviour

Vokietijos metalo sektoriaus padėtis niekada nebuvo lengva, tačiau nuo 2000-ųjų atsiradus Kinijos valstybės remiamų metalo gaminių konkurencijai ji tapo dar sudėtingesnė. Ši konkurencija, teikianti pigesnius produktus, sugebėjo pralenkti Europos įmones. Kitas svarbus pramonės kraštovaizdį keičiantis veiksnys buvo Vokietijos pramonės pertvarkymas į ekologiškas technologijas, ypač automobilių pramonėje. Perėjimas prie e. transporto prisidėjo prie Vokietijos pramonės, įskaitant metalų sektoriaus, nuosmukio. Nuo 2018 m. vidurio apdirbamosios pramonės gamyba, išskyrus kelias išimtis, mažėjo. Prie šių iššūkių prisidėjo ir energijos kainų šuolis atsigaunant po pandemijos ir Rusijos įsiveržimas į Ukrainą, padidinęs gamybos sąnaudas. Kadangi metalo pramonės įmonės negalėjo visiškai perkelti padidėjusių sąnaudų savo klientams, panašu, kad pastaraisiais ketvirčiais pelnas sumažėjo.

Nepaisant iššūkių, metalo sektoriaus įmonių mokėjimų elgsena metams bėgant pagerėjo, kaip rodo mūsų kasmetinės Vokietijos įmonių mokėjimų apklausos rezultatai. Nors atsiskaitymo atidėjimas yra standartinė praktika metalų pramonėje, atidėjimo laikotarpis pastebimai sutrumpėjo - nuo 44 dienų 2019 m. iki 31 dienos 2023 m. Mūsų 2023 m. apklausoje 77 % metalų pramonės respondentų nurodė, kad susidūrė su mokėjimų vėlavimais. Nors tai reiškia padidėjimą, palyginti su pandemijos metais, daugelis įmonių juos laiko įprastu dalyku. Maždaug trečdalis dalyvių nurodė, kad sąskaitų apmokėjimas vėluojant yra įprasta praktika. Be to, vidutinis mokėjimų vėlavimo terminas metalų sektoriuje - apie 25 dienos - yra gana trumpas, lyginant su kitais Vokietijos sektoriais.

Mūsų mokėjimų apklausos taip pat rodo, kad nors Vokietijos metalų sektoriaus ekonominės perspektyvos buvo pesimistiškesnės už Vokietijos vidurkį, ilgainiui jos pagerėjo. Vienas iš galimų paaiškinimų yra tas, kad metalų sektorius, atrodo, greičiau nei kitos pramonės šakos prisitaikė prie besikeičiančios ekonominės aplinkos: 13,6 proc. dalyvių jau yra parengę 2023 m. rizikos mažinimo strategijas, kuriomis siekiama būti mažiau priklausomiems nuo atskirų tiekėjų, klientų ar finansinių šaltinių. Eksporto kryptys, įskaitant Rusiją - dar prieš karą Ukrainoje - ir Kiniją, tapo mažiau patrauklios. Be to, sektoriaus koregavimas, pasireiškęs nemokumu, įvyko anksčiau. Labiausiai nemokumo atvejų padaugėjo 2020 m. Nuo to laiko jie išliko palyginti nedideli ir 2023 m., lyginant su ankstesniais metais, nekinta.

Atsisiųsti šią publikaciją : Vokietijos metalų pramonė: neigiama perspektyva, bet stebėtinai tei... (1,26 MB)

Susisiekti


Coface Baltics

A.Tumėno g. 4, Vakarų įėjimas,
6 aukštas, LT-01109 Vilnius, Lietuva
T: +370 5 2791727
F: +370 5 2791754
office-lithuania@coface.com

Viršus
  • Lithuanian
  • English