lit-LI
01/10/2015
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“: Lietuvos eksporto geografija sparčiai plečiasi

„Coface“: Lietuvos eksporto geografija sparčiai plečiasi

Verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface“ šių metų rugpjūtį buvo apdraudusi Lietuvos įmonių prekių eksportą 64 pasaulio šalyse. Nuo 2013 m. pradžios valstybių skaičius, kuriose Lietuvos verslas draudžiasi nuo neatsiskaitymo rizikos, išaugo net 60 proc. (24 naujos šalys). Per aštuonis šių metų mėnesius valstybių, su kuriomis „Coface“ klientai vykdo prekybinę veiklą, padaugėjo 12 proc. (7 naujos šalys).

„Lietuvos verslas vis drąsiau atranda naujas prekių eksporto rinkas Azijoje, Šiaurės Afrikoje, Pietų Amerikoje. Pastebima tendencija, kad šalies įmonės pradeda aktyviai dirbti su naujomis ES narėmis Rumunija, Bulgarija, Kroatija. Kalbėdami apie senąsias Europos valstybes, kaip palyginti naujas, bet sparčiai augančias Lietuvos eksporto kryptis, išskirtume Skandinavijos šalis ir Italiją“, – teigia „Coface“ Lietuvoje kredito rizikos vertinimo vadovas Mindaugas Sventickas.

Anot jo, analizuojant sparčios eksporto geografijos plėtros priežastis, nereikėtų apsiriboti Rusijos sankcijų veiksniu. „Lietuvos įmonės jau ne vienus metus intensyviai ieškojo eksporto galimybių naujose rinkose, bandydamos diversifikuoti savo eksporto portfelį. Įeiti į naujas rinkas užima daug laiko, tad besiplečianti eksporto geografija yra ilgo darbo rezultatas. Žinoma, Rusijos embargas šį procesą paspartino“, – vertina M. Sventickas.

„Coface“ ekspertų teigimu, finansiškai saugiausios rinkos, į kurias daugiausia eksportuoja lietuviai, yra Vokietija, Didžioji Britanija, Nyderlandai, Skandinavijos šalys, JAV, Kanada. Gana rizikingomis, tačiau svarbiomis Lietuvos eksporto rinkomis laikomos Italija, Latvija, Vengrija, Rumunija, Bulgarija, Kroatija, Kazachstanas ir Turkija.

Pabrėžtina, kad dėl nepriimtinos rizikos eksportuojamų prekių kreditas šiuo metu nedraudžiamas Baltarusijoje, Ukrainoje, Moldavijoje, Libijoje ir kitose ekonomiškai ir politiškai nestabiliose ar karo apimtose šalyse. „Eksportotuoti prekes į šias šalis rekomenduojame tik gavus išankstinį apmokėjimą“, – pabrėžia  kredito rizikos ekspertas.

Apie „Coface“

„Coface“ grupė – tai tarptautinė lyderė, viso pasaulio įmonėms siūlanti savo sprendimus, padedančius apsisaugoti nuo klientų finansinių įsipareigojimų nevykdymo tiek šalies vidaus, tiek eksporto rinkose. „Coface“ grupės, kurioje dirba 4 400 žmonių, 2014 m. apyvarta siekė 1,441 mlrd. eurų. „Coface“ 98 pasaulio valstybėse tiesiogiai arba netiesiogiai užtikrina 40 000 sandorių su įmonėmis, veikiančiomis daugiau nei 200 šalių. Kiekvieno metų ketvirčio pabaigoje bendrovė skelbia 160 šalių rizikos vertinimus, paremtus 350 profesionalių rizikos analitikų įžvalgomis ir išskirtine „Coface“ valdoma informacija apie įmonių mokėjimų tvarką. Prancūzijoje „Coface“ valstybės vardu valdo valstybės garantijas dėl eksporto. „Coface SA“ akcijos kotiruojamos Paryžiaus vertybinių popierių biržoje (Euronext-Compartment A).

ISIN: FR0010667147 / Trumpinys: COFA.

Susisiekti


Coface Baltics

A.Tumėno g. 4, Vakarų įėjimas,
6 aukštas, LT-01109 Vilnius, Lietuva
T: +370 5 2791727
F: +370 5 2791754
office-lithuania@coface.com

Viršus
  • Lithuanian
  • English