lit-LI
05/04/2016
Grupės naujienos

„Coface“ įvertino pasaulines finansinės rizikos tendencijas: turėtų sunerimti dirbantys Kazachstane

„Coface“ įvertino pasaulines finansinės rizikos tendencijas: turėtų sunerimti dirbantys Kazachstane

Dėl užsitęsusio lėto augimo pasaulio ūkis įgauna „japoniško“ ekonomikos augimo bruožų.  Ši tendencija ryškėja, nors vyriausybės ir finansų įstaigos vykdo agresyvią pinigų politiką.

Pigių pinigų perteklius didina finansų rinkų nepastovumą. Žvelgiant pasauliniu lygiu, toliau ryškėja rimčiausi pavojai: lėtėjanti Kinijos ekonomika, žemos naftos kainos ir kylanti politinė nežinomybė. Tokias grėsmes įžvelgia pasaulinės verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ analitikai. Dėl šių tendencijų ketvirtiniame „Coface“ nemokumo rizikos vertinime septynioms valstybėms sumažintas  reitingas. 

Prasti popieriai Armėnijoje ir prastėjantys Kazachstane 

„Labiausiai turėtų sunerimti su Armėnijos ir Kazachstano rinkomis dirbančios įmonės. Pirmą šių metų ketvirtį vertinta kaip rizikinga rinka, antrą ketvirtį Armėnija, prognozuojama, bus labai rizikinga. Kazachstanas, prieš tai laikytas žymios rizikos teritorija, dabar jau vertinamas kaip aukštos rizikos rinka“, – pabrėžia „Coface“ Lietuvoje vadovas Mantvydas Štareika.

 Anot jo, labai didelę bankrotų riziką Armėnijoje daugiausia nulemia recesija Rusijoje. „Nemažai pasako faktas, kad praėjusiais metais armėnų darbininkų skaičius Rusijoje sumenko 5 proc. Prasta ūkio padėtis ir išsikerojusi korupcija kelia žmonių nepasitenkinimą, sunkėja socialinė situacija, auga politinis nestabilumas“, – sako M. Štareika. 

Analitikai atkreipia dėmesį, kad ekonominė korta toliau prastai krinta ir Kazachstanui. Dėl užsitęsusių ūkio sunkumų ši Lietuvos verslininkų itin mėgstama šalis tampa aukštos rizikos zona. Kazachstanas tiek geografiškai, tiek ir ekonomiškai yra tarp Rusijos ir Kinijos, o abi šios valstybės išgyvena ne pačius geriausius laikus, dar pridėję žemų naftos kainų užkratą gausime labai rimtą diagnozę“, – sako „Coface“ padalinio Lietuvoje vadovas. Antrajam 2016-ųjų ketvirčiui taip pat sumažinti Japonijos, Kuveito, Malaizijos, Omano ir Saudo Arabijos reitingai. Visos šios šalys, išskyrus Japoniją, kenčia nuo tų pačių priežasčių: lėtėjančios Kinijos ekonomikos ir žemų naftos kainų. 

Kur laukiama spartaus eksporto šuolio?  

„Coface“ taip pat vertina, kuriose valstybėse artimiausiu metu tikėtinas spartus eksporto augimas. Anot bendrovės analitikų, šiuo metu tik 4 šalys atitinka kriterijus, kuriems veikiant susidaro itin palankios eksporto sąlygos. Tai Lenkija, Čekija, Tailandas ir Čilė. 

Minėtų valstybių produkcijos kainos yra konkurencingos, nes nuo 2013 m. jų valiutų vertė mažėjo ir taip prisitaikė prie rinkos sąlygų. Šiose rinkose nėra per didelio įmonių įsiskolinimo problemos, todėl jos gali užsitikrinti apyvartinių lėšų poreikį. Taip pat visose šiose valstybėse labai ar gana stabili politinė padėtis. 

Susisiekti


Coface Baltics

A.Tumėno g. 4, Vakarų įėjimas,
6 aukštas, LT-01109 Vilnius, Lietuva
T: +370 5 2791727
F: +370 5 2791754
office-lithuania@coface.com

Viršus
  • Lithuanian
  • English