lit-LI
05/08/2015
Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“: mažosios ir vidutinės įmonės gali internetu apsisaugoti nuo sąskaitų faktūrų neapmokėjimo

 „Coface“: mažosios ir vidutinės įmonės gali internetu apsisaugoti nuo sąskaitų faktūrų neapmokėjimo

Verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ ekspertai pažymi, kad maždaug ketvirtadalis įmonių tiek užsienio šalyse, tiek Lietuvoje bankrutuoja dėl neapmokėtų sąskaitų. Labiausiai nuo to nukenčia mažosios ir vidutinės įmonės (MVĮ), kurios visame pasaulyje laikomos ekonomikos augimo varikliu. „Coface“, siekdama padėti VMĮ, taikančioms atidėtųjų mokėjimų atsiskaitymo būdą, išvengti sąskaitų faktūrų neapmokėjimo, siūlo „EasyLiner“ – draudimo paslaugą internetu.

 

 „Šiuo metu stebint rinkos tendencijas, rizikingiausi sektoriai atrodo labai konkurencingos sritys, tokios kaip IT bei mėsos pramonė. Šiems sektoriams būdingos mažos maržos ir didėjanti ar bent jau nemažėjanti konkurencija. Taip pat itin atidžiai stebime situaciją statybų sektoriuje, kuris visuomet buvo ir liks rizikingas, nes patiria mokumo problemų. Tai paaiškinama šio sektoriaus specifika: sezoniškumu, įmonių laikinumu, grynųjų pinigų trūkumu ir t. t. Kartu pabrėžtini ir kiti su statybomis susiję sektoriai, pavyzdžiui, metalo bei medienos. Nors kiek sutrikus pinigų srautams, įmonės gali susidurti su dideliais finansiniais sunkumais, vykdydamos savo sutartines prievoles. „EasyLiner“ gali padėti apsisaugoti nuo tokios situacijos“, – teigia verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ direktorius Lietuvai Mantvydas Štareika.

 

Mažosios ir vidutinės įmonės yra labiausiai augantis segmentas. Jos labiausiai linkusios prisiimti kreditų draudimo riziką, t. y. atidėti mokėjimus ar eksportuoti prekes į kitas šalis, taip pat taiko kitus logistikos sprendimus, siekdamos užimti ar perimti pozicijas iš didžiausių įmonių.

 

„Remiantis Prancūzijos generalinio finansų inspektorato ataskaita apie įmonių tarpusavio kreditus [1], MVĮ patiria daugiausia neigiamų pasekmių dėl neapmokėtų sąskaitų faktūrų, be to, šio segmento įmonės yra mažiausiai nuo jų apsaugotos. Lietuva nėra išimtis – čia verslas plėtojamas taip pat ar bent panašiai, kaip ir visame pasaulyje. Tačiau sunku gauti tikslią statistiką, kuri atskleistų, dėl ko bankrutuoja įmonės. Bene svarbiausios to priežastys – nesuvaldyti pinigų srautai ir laiku neatgauti pinigai iš debitorių“, – teigia Mantvydas Štareika.

 

Įmonės „Coface“ ekspertai, norėdami užtikrinti ir padaryti lengviau prieinamą draudimo apsaugą, siūlo MVĮ pritaikytą „EasyLiner“ paslaugą. Ji išsiskiria tuo, kad kriterijus atitinkančios tiek Lietuvos, tiek užsienio mažosios ir vidutinės įmonės gali savarankiškai internetu susikonfigūruoti  sau labiausiai priimtiną draudimo apsaugą. 

 

 „EasyLiner“ kredito draudimo sutartis parduodama už fiksuotą kainą, mokamą dalimis arba vienu kartu, visą sutarties galiojimo laikotarpį. Pasiūlymas internetu pateikiamas iš karto, kai tik nurodoma pirkėjo apyvarta – ji turi siekti 500 000–10 000 000 EUR, – portfelio dydis, vykdomos veiklos sritis ir skolų istorija.

 

Dar vienas išskirtinis paslaugos privalumas: paslaugos paketas pateikiamas itin greitai. Klientas atsispausdina sutartį, pasirašo ją ir atsiunčia įmonei „Coface“. Paslaugų paketą sudaro trys svarbūs elementai, padedantys veiksmingai valdyti pirkėjams suteiktą kreditą: informacija ir rekomendacijos apie pirkėjus, skolų išieškojimas, neapmokėjus sąskaitų faktūrų, ir nuostolių atlyginimas.

„MVĮ būtina sudaryti sąlygas vykdyti ir plėtoti savo verslą, esant pasitikėjimo aplinkai. Tarptautinio „Coface“ tinklo ekspertai, kurdami „EasyLiner“, siekė pasiūlyti MVĮ apsaugą nuo sąskaitų faktūrų neapmokėjimo, bet kurioje pasaulio šalyje. Šiuo metu nėra nė vienos valstybės, kurioje tokio pobūdžio sprendimas būtų prieinamas“, – teigia Mantvydas Štareika.

 

[1] Prancūzijos generalinio finansų inspektorato ataskaita Nr. 2012-M-070-04 (Prancūzija).

Atsisiųsti šį pranešimą spaudai : „Coface“: mažosios ir vidutinės įmonės gali internetu apsisau... (75,26 kB)

Susisiekti


Coface Baltics

A.Tumėno g. 4, Vakarų įėjimas,
6 aukštas, LT-01109 Vilnius, Lietuva
T: +370 5 2791727
F: +370 5 2791754
office-lithuania@coface.com

Viršus
  • Lithuanian
  • English