lit-LI
26/07/2017
Grupės naujienos, Šalių rizikos ir ekonomikos apžvalgos

„Coface“ skelbia pasaulinius verslo rizikos reitingus: palanki situacija euro zonoje, Rusija keliasi iš recesijos

„Coface“ skelbia pasaulinius verslo rizikos reitingus: palanki situacija euro zonoje, Rusija keliasi iš recesijos

Siekiant pateikti realistinį verslo rizikos pasaulyje paveikslą, prekybos kredito draudimo bendrovė „Coface“ paskelbė šių metų antrojo ketvirčio šalių vertinimus. 

Bendrovės analitikų nuomone, euro zonos šalys išgyvena gerus laikus dėl palankių verslo finansavimo aplinkybių, o tai palaiko investicijų augimą ir verslo pasitikėjimo rodiklius. Neatsikaitymo su tiekėju rizika mažėja beveik visose Europos šalyse, išskyrus Didžiąją Britaniją (šios ekonomika silpnėja dėl mažėjančio vartojimo) ir Belgiją.

„Coface“  antrąjį šių metų ketvirtį suteikė geresnį verslo rizikos reitingą Ispanijai (A2 - žema rizika) ir kilstelėjo Portugalijos vertinimą iki A3 – gana priimtina rizika.   

Teigiamos tendencijos būdingos ir kai kurioms Europos ūkio šakoms: žemės ūkio produkcijos sektoriui Vakarų Europoje įskaitant Prancūziją, metalo pramonei Vokietijoje; automobilių gamybai Italijoje. 

Centrinėje Europoje gerai sekasi farmacijos pramonei, kuri išlošia iš paklausos augimo. Iš aukštos rizikos zonos visame regione, įskaitant Lenkiją, pasitraukė energetikos ir metalo pramonės įmonės.

Lietuvos ir kaimyninių šalių Lenkijos bei Latvijos verslo rizikos vertinimai šių metų antrąjį ketvirtį išlieka nepakitę ir žymimi gana priimtinos rizikos ženklu - A3. Iš Baltijos šalių geriausiai vertinama situacija Estijoje, kurios vertinimas A2 (reiškiantis žemą riziką) taip pat būdingas tokioms išsivysčiusioms šalims kaip Prancūzija, JAV, Australija.

 

Rusija kyla iš recesijos

 

Rusijoje fiksuojamas nedidelis ekonomikos atsigavimas, jos reitingas gerinamas iki B rodiklio, kuris reiškia reikšmingą neatsiskaitymo riziką. Šioje rinkoje auga investicijos ir gamyba bei dėl pažabotos infliacijos nebekrenta mažmeninė prekyba. Taip pat Rusijoje auga automobilių pardavimai (11 %), kas gerina šios pramonės šakos perspektyvą.

Situacija nevienareikšmė Azijos šalyse ir Kinijoje, kurios verslo rizikos lygis dar praėjusiais metais buvo padidintas iki B (reikšminga rizika). Šios šalies ekonomika stoja, o neatsiskaitymo rizika auga, iš dalies dėl to, kad griežtėja paskolų teikimo sąlygos.

Bendrovės analitikų nuomone, JAV ekonomika siunčia prieštaringus signalus. Nors šalies BVP pirmąjį šių metų ketvirtį ūgtelėjo (+1,2 %), o nedarbo lygis išliko žemiausiame taške per 16 m., amerikiečių namų ūkių vartojimas toliau krenta. Taip pat laukiama paskolų išdavimo lėtėjimo, kurį kels numatomas palūkanų normų kilstelėjimas, o planuojamai fiskalinio skatinimo politikai vis dar trūksta aiškumo.   

Artimųjų rytų ir Afrikos regionai yra smarkiausiai nukentėję nuo politinės įtampos ir naftos bei dujų kainų sumažėjimo. Šį ketvirtį „Coface” sumažino verslo rizikos įverčius Katarui, Bahreinui, Namibijai, ir Mauricijui. 

 

VERSLO RIZIKOS ŽEMĖLAPIS 2017 2-AS KETVIRTIS

 

Viršus
  • Lithuanian
  • English