lit-LI
09/03/2015
Grupės naujienos

„Coface“ sumažino Kinijos rizikos įvertinimą

Verslo rikos valdymo kompanijos „Coface“ ekspertų vertinimu, Kinijos bendrovės įžengė į pavojaus zoną, todėl šalies rizikos įvertinimui A3 buvo suteikta neigiama perspektyva.

Šiuo metu Kinijos įmonės susiduria su ne vienu iššūkiu: ekonominis augimas neabejotinai yra sulėtėjęs. „Coface“ ekspertai tikisi, jog 2015 metais Kinijos ekonomika išaugs 7 %. Pertekliniai pajėgumai išlieka keliuose skirtinguose sektoriuose, įskaitant metalurgijos bei statybos sektorius. Be to, įsiskolinimas pasiekė nerimą keliantį lygmenį.

„Atsižvelgiant į šešėlinės bankininkystės plėtrą, sunku tiksliai įvertinti privačiojo sektoriaus skolos lygį“, – sako „Coface“ komercijos direktorius Baltijos šalims Mantvydas Štareika.
„Coface“ ekspertų skaičiavimais, privačiojo sektoriaus skola viršija 200 % BVP. Taip pat bankų išduodamų paskolų apimtys auga greičiau nei BVP.

„Šis didėjančios rizikos etapas yra neišvengiamas ir esminis, siekiant normalizuoti Kinijos ekonomikos augimą. Institucijos stengiasi skatinti vartojimą investicijų sąskaita, taip mėgindamos sumažinti perteklinius pajėgumus, o tai reiškia, kad milžiniška bendrovių skola nebegali būti refinansuojama sistemingai. Todėl tikėtina, jog Kinijos bendrovės 2015 metais susidurs su mokėjimo sunkumais vidaus veiklos, kuri yra vangesnė, bet tvaresnė vidutinės trukmės laikotarpiu, kontekste“, – teigia Mantvydas Štareika.

Tai labiausiai paveiks tuos sektorius, kurie patiria nemažą perteklių, pavyzdžiui, statybos sektorių, susijusį su cemento ir plieno pramonėmis. Iš tiesų, nekilnojamojo turto rinka rodo silpnėjimo požymius, investicijos į nekilnojamąjį turtą ir šio turto kainos mažėja.

„Coface“ ekspertai Čekijos šalies rizikos įvertinimui A4 suteikė teigiamą perspektyvą, taip pat pagerino Portugalijos rizikos įvertinimą nuo B iki B kategorijos, turinčios teigiamą perspektyvą, Šri lankos – nuo C, turinčios teigiamą perspektyvą, iki B kategorijos, be to, Vietnamo rizikos įvertinimui C buvo suteikta teigiama perspektyva.

Šalių rizikos įvertinimai rodo kompanijų finansinių įsipareigojimų nevykdymo vidutinį lygį nurodytoje šalyje, remiantis trumpalaikiais komerciniais pervedimais. Tai nesusiję su valstybių skolomis. Kad apibrėžtų šalies riziką, „Coface“ įvertina ekonominę, finansinę ir politinę šalies perspektyvą bendrai su įmonių mokėjimų ir verslo aplinkos vertinimu.

Įvertinimai yra nustatomi pagal septynių lygių skalę: A1, A2, A3, A4, B, C, D. Kiekvienam iš šių lygių dar gali būti priskiriama teigiama arba neigiama perspektyva.

 

salies_rizikos_pokyciai
Atsisiųsti šį pranešimą spaudai : „Coface“ sumažino Kinijos rizikos įvertinimą (176,75 kB)

Susisiekti


Coface Baltics

A.Tumėno g. 4, Vakarų įėjimas,
6 aukštas, LT-01109 Vilnius, Lietuva
T: +370 5 2791727
F: +370 5 2791754
office-lithuania@coface.com

Viršus
  • Lithuanian
  • English