lit-LI
17/06/2014
Grupės naujienos

Lietuvos verslininkai ieško būdų rizikai sumažinti: ketvirtadaliu išaugo kredito draudimo apimtys

Jautri situacija euro zonoje, neapibrėžtumas rinkoje, įvykiai Rusijoje, taip pat palankios kredito draudimo sąlygos skatina Lietuvos verslininkus rinktis būdus verslo rizikai ir galimiems finansiniams nuostoliams sumažinti. Tai rodo ir per pirmąjį 2014 metų ketvirtį ketvirtadaliu išaugusios verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ kredito draudimo įmokų apimtys Lietuvoje, siekusios 4,9 mln. Lt, t. y. beveik 1 mln. Lt daugiau nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu. O per tris pirmus šių metų mėnesius kompanija įmonėms išmokėjo beveik 700 000 Lt draudimo išmokų, t. y. 21 proc. daugiau nei lyginamuoju periodu 2013 metais.

„Remiantis mūsų patirtimi, kredito draudimo sąlygos tapo dar priimtinesnės vietiniam verslui, kuris, siekdamas garantuoti savo įmonės vystymąsi ir gyvavimą ilgalaikėje perspektyvoje, pasirenka saugesnį – draustą būdą. Nors kredito draudimas tapo prieinamesnis ir daug lankstesnis klientų atžvilgiu, kartu situacija rinkoje vis dar išlieka neapibrėžta, ypač tam tikruose sektoriuose. Susidomėjimą kredito draudimu augina ir jautri situacija euro zonoje, taip pat įvykiai Rusijoje, skatinantys Lietuvos verslininkus ieškoti būdų rizikai ir galimiems finansiniams nuostoliams sumažinti“, – teigia „Coface“ komercijos direktorius Lietuvai Mantvydas Štareika.   

2014 metais išskirtinai daug kredito draudimo sutarčių buvo pasirašyta variklinių transporto priemonių dalių ir priedų prekybos bei maisto sektoriuose (po 19 proc. visų naujų sutarčių). Tai rodo, kad Lietuvos gamintojai vis aktyviau skverbiasi į rinkas, galinčias pasiūlyti gerą kainos ir kokybės santykį. Tačiau, ieškodamos naujų rinkų, įmonės lieka atsargios, o tai atskleidžia aukštą profesionalumo ir gebėjimo valdyti lygį.

Lietuvoje daugiausia mokėjimų sutrikimų fiksuojama metalo, transporto ir statybos sektoriuose. Pastaruoju metu taip pat padaugėjo atsiskaitymo sutrikimų atvejų IT sektoriuje tiek Lietuvoje, tiek ir kitose Baltijos šalyse.

„Kredito draudimo apimčių didėjimas demonstruoja nuolatos augantį pasitikėjimą mūsų kompanija bei teikiamomis paslaugomis. Kiekvienais metais užimame vis didesnę kredito draudimo rinkos dalį Lietuvoje. Kalbant apie draudimo sąlygas, ne tik draudimo kaina tapo priimtinesnė, bet ir klientai gauna papildomų paslaugų. Pavyzdžiui, „Coface“ produkto „Topliner“, t. y. papildomos apsaugos pirkėjams, kuriems nebuvo suteiktas pakankamas kredito limitas, apimtys šių metų pirmąjį ketvirtį išaugo 23 proc., palyginti su 2013 metų paskutiniu ketvirčiu“, – teigia Mantvydas Štareika.   

Nepaisant augančių draudimo apimčių, bendrovės rizikos vertintojai Lietuvoje vis dar fiksuoja gana dideles draudimo išmokas bei augantį nemokių įmonių srautą. Per pirmąjį šių metų ketvirtį draudimo išmokos buvo išmokėtos už 21 nemokų pirkėją, t. y. 90 proc. daugiau nei lyginamuoju periodu 2013 metais. Vidutinė draudimo išmoka 2014 metų pradžioje siekė 32 000 Lt.

Atsisiųsti šį pranešimą spaudai : Lietuvos verslininkai ieško būdų rizikai sumažinti: ketvirtadaliu ... (249,23 kB)

Susisiekti


Coface Baltics

A.Tumėno g. 4, Vakarų įėjimas,
6 aukštas, LT-01109 Vilnius, Lietuva
T: +370 5 2791727
F: +370 5 2791754
office-lithuania@coface.com

Viršus
  • Lithuanian
  • English