lit-LI
14/12/2023
Produktų informacija

Apsaugoti apyvartą: pagrindinė prekinio kredito draudimo funkcija

Coface Prekinio kredito draudimas

Po neramumų ir pokyčių praėjusiais metais verslas vis dar bando susidoroti su neapibrėžtumu ir spaudimu, kurį kelia karas Ukrainoje, pasaulinių tiekimo grandinių trapumas, infliacija, kylančios palūkanos ir darbo ginčai. Šie iššūkiai toliau sekina finansus ir verčia nerimauti dėl atidėtų mokėjimų keliamos rizikos.

Norėdami lengviau išgyventi šiuos audringus laikus, pasvarstykite, ar nevertėtų pasinaudoti toliau pateikiamomis strategijomis, apsaugant savo verslą bei paskatinant augimą, pasitelkus profesionalias išorines „Coface“ įžvalgas.

 

10 būdų, kaip sumažinti pirkėjų kreditavimo riziką

1. Peržiūrėkite savo komercines sąlygas: peržiūrėkite ir patikslinkite standartines sutartis ir atsiskaitymo sąlygas. Įsitikinkite, kad sutartys aiškios, nurodykite delspinigius, kuriuos skaičiuosite, ir pasitikrinkite, kad jie būtų leidžiami pagal teisės aktus ir nebūtų didesni, negu nustatyta įstatymais.

2. Sustiprinkite klientų tikrinimą: kruopščiai atlikite klientų patikrinimus ir vertinkite ne tik paviršinius rodiklius. Net seni ir iš pažiūros patikimi klientai gali kelti riziką. Naudokitės tokiomis priemonėmis kaip „Coface“ verslo informacija – mūsų platformoje aktuali finansinė, prekybinė, atsiskaitymų ir sukčiavimo informacija apie milijonus įmonių visame pasaulyje.

3. Vertinkite tiekėjų finansinę padėtį: vertinkite tiekėjų finansinį stabilumą, nes jų nemokumas gali turėti įtakos jūsų veiklai. Kai kuriose „Coface“ draudimo sutartyse numatomas išankstinių mokėjimų tiekėjams draudimas, kuris apsaugos jus tokiais atvejais, kai su sunkumais susiduria tiekėjas.

4. Spręskite nuolat vėluojančių atsiskaitymų problemą: operatyviai nustatykite nuolat vėluojančius atsiskaityti klientus ir su jais susisiekite. „Coface“ gali padėti išsiaiškinti, ar prastas atsiskaitymas – finansinių sunkumų požymis, ar tiesiog nenoras mokėti, ir padėti atlikti rizikos vertinimą.

5. Vykdykite aktyvią kreditavimo kontrolę: nepakanka tiesiog įprasta tvarka išrašyti sąskaitas ir vykdyti vėluojančių atsiskaitymų išieškojimą. Budriai sekite klientų elgsenos pasikeitimus ir pateikite svarbią informaciją klientų vadybininkams. Tegu kreditavimo rizikos valdymas būna visos įmonės rūpestis.

6. Naudokitės verslo informacija: pasitelkite „Coface“ skolininkų rizikos įverčius (DRA) ir „Coface“ kredito rekomendacijas, kuriose nurodoma, kiek tikėtina, kad 12 mėnesių laikotarpiu pirkėjas nebus pajėgus vykdyti savo įsipareigojimų. Išsamų vaizdą apie besikeičiančią prekybos riziką susidarysite naudodamiesi URBA rizikos valdymo priemone internete.

7. Apsaugokite pardavimus kreditų draudimu: apsvarstykite galimybę apsidrausti prekinių kreditų draudimu, pavyzdžiui, „Coface“ „TradeLiner“, pagal kurį atlyginami nuostoliai dėl neatsiskaitymo, ir taip neįšaldomas apyvartinis kapitalas. Priešingai nei savidrauda arba faktoringas, kreditų draudimas leidžia atgauti iki 90 % sąskaitos sumos.

8. Perleiskite verslo skolų išieškojimo sunkumus profesionalams: išieškojimo mūšius, ypač su sunkiais klientais, galima pavesti kitiems. „Coface“ turi pasaulinį biurų ir profesionalų tinklą, užsiimantį tarptautiniu skolų išieškojimu: taip sutaupysite laiko ir pinigų.

9. Su pasitikėjimu siekite verslo tikslų: turimas kreditų draudimas pagerina jūsų įvaizdį investuotojų akyse ir rodo, kad apdairiai valdote riziką. Tai gali sustiprinti pasitikėjimą ir pritraukti investuotojų siekiant pasinaudoti augimo galimybėmis.

10. Gaukite aktualią informaciją iš ekonominių studijų: sekite situacijos rinkoje kaitą, skaitydami „Coface“ ekonomines ataskaitas, kuriose įvertinami socialiniai, ekonominiai ir politiniai rizikos veiksniai. Išsamias ataskaitas apie 160 šalių ir 13 veiklos sektorių galite rasti „Coface“ ekonominiuose tyrimuose.

 

Kodėl verta rinktis „Coface“ prekinio kredito draudimą?

„Coface“ yra sukaupusi dešimtmečius trunkančią darbo visame pasaulyje patirtį. Mūsų pranašumai:

  • išsami ir aktuali verslo informacija, įskaitant išimtines įžvalgas, paremtas mūsų vidiniais žalų reguliavimo duomenimis;
  • nesudėtingai pateikiami, jau paruošti naudoti duomenys, kuriuos lengva skaityti;
  • įvairūs paslaugų variantai – kad galėtumėte rasti jūsų poreikiams tinkamą sprendimą.

Pasidomėkite, kaip „Coface“ prekinių kreditų draudimas gali suteikti jėgų jūsų verslui apeiti sunkumus, pasinaudoti galimybėmis ir paskatinti augimą.

Susisiekti


Coface Baltics

A.Tumėno g. 4, Vakarų įėjimas,
6 aukštas, LT-01109 Vilnius, Lietuva
T: +370 5 2791727
F: +370 5 2791754
office-lithuania@coface.com

Viršus
  • Lithuanian
  • English