lit-LI

Kas naujo

12/09/2023
Ekonomikos publikacijos

Visos „Coface“ publikacijos

08/06/2023
Ekonomikos publikacijos

Šalių rizikos vertinimo žemėlapis 2023 II pusm.

Jūsų dėmesiui naujausias „Coface“ šalių rizikos žemėlapio leidimas.

Susipažinkite su „Coface“ atliktais 164 pasaulio šalių rizikos vertinimais

Skaityti daugiau
07/06/2023
Ekonomikos publikacijos

Coface šalių ir sektorių rizikos barometras 2023 II pusm.

2023 metai prasidėjo su dideliu entuziazmu, tačiau greičiausiai jie nebus tokie, kokių tikėjosi dauguma stebėtojų. Pirmasis pusmetis sustiprino kai kuriuos mūsų įsitikinimus.

Skaityti daugiau
07/06/2023
Ekonomikos publikacijos

Sektorių rizikos vertinimo infografikas 2023 II pusm.

Atsižvelgiant į mūsų barometre detalizuotas aplinkybes, „Coface“ atliko 26 sektorių reitingų pakeitimus: pakeista 13 sektorių klasifikacija ir sumažintas 13 sektorių reitingas.

Mūsų sektoriaus rizikos infografike sužinokite, kurių regionų sektoriams tai turėjo įtakos.

Skaityti daugiau
27/04/2023
Ekonomikos publikacijos

VRE įmonių bankrotų studija 2022

2022 m. Vidurio ir Rytų Europoje įmonių nemokumo atvejų padaugėjo dėl aukštų energijos ir gamybos išteklių kainų, sparčiai didinamų palūkanų normų, didžiausios per pastaruosius dešimtmečius infliacijos ir neapibrėžtumo, susijusio su karu Ukrainoje.
Naujausias „Coface“ įmonių nemokumo atvejų tyrimas parodė, kad pernai Lietuvoje užfiksuotas 1041 bankrotas, kai 2021 m. šis skaičius siekė 817, 2020 m. – 815, о 2019 m. – 1641.

Skaityti daugiau
06/02/2023
Ekonomikos publikacijos

„Coface Barometras" 2022 IV pusm.

Lietuvos BVP šiemet augs 0,4 proc.: yra dezinfliacijos ženklų, tačiau džiaugtis per anksti
„Coface“ vertinimas: transporto, statybos ir tekstilės sektoriai išlieka labai rizikingi, ramiau tik farmacijai.
Kas ketvirtį atnaujindama pasaulio ekonomikos raidos vertinimą, rizikos valdymo bendrovė „Coface“ atnaujino prognozes: Lietuvos BVP šiemet augs 0,4 proc., Latvijos – 0,2 proc., o Estijos – 0,1 proc. Nors tikimasi, kad infliacija didės lėčiau, nei 2022 m., ji vis tiek viršys centrinių bankų nustatytus infliacijos tikslus. „Coface“ prognozėmis, šiemet 2023 m. infliacija Lietuvoje sieks 13,3 proc., Latvijoje – 14,7 proc., o Estijoje – 12,5 proc.

Skaityti daugiau
19/09/2022
Ekonomikos publikacijos

Didžiausioje ES rinkoje Vokietijoje – niūriausios verslo nuotaikos „Coface“ tyrimas: vokiečių įmonės griežtina mokėjimo sąlygas

Lietuvai vienoje svarbiausių prekybos rinkų Vokietijoje verslo nuotaikos pasiekė žemiausią ribą, rodo tarptautinės rizikų valdymo bendrovės „Coface“ šeštą kartą atliktas mokėjimų tyrimas. Iš apklausoje dalyvavusių 1070 įmonių net 38 proc. kitais metais prognozuoja prastesnius veiklos rezultatus, ir tik kas septinta bendrovė tikisi uždirbti daugiau. Niūrios nuotaikos skatina verslą griežtinti mokėjimo sąlygas ir rečiau taikyti atidėjimus.

Skaityti daugiau
21/06/2022
Ekonomikos publikacijos

Šalies ir sektoriaus rizikos barometras II ketv. 2022

Užsitęsęs Rusijos karas prieš Ukrainą daugeliui Europos šalių ūkių sukels naujų iššūkių, todėl iš 19 šalių, kurių rizikingumas auga, net 16 yra Europos valstybės. Tik farmacijos sektoriui toliau priskiriama žemiausia rizika, o statybos, transporto, tekstilės ir drabužių pramonių rizikingumas Vidurio ir Rytų Europoje įvardintas kaip „labai aukštas“.

Skaityti daugiau
12/05/2022
Ekonomikos publikacijos

Nuo karo nukentės visi, mažiau – tik trys verslo sektoriai

Nepriklausomai nuo geografinės padėties ar dalyvavimo pasaulinėse tiekimo grandinėse, nuo Rusijos vykdomo karo Ukrainoje nukentės visi verslo sektoriai – tokią išvadą, ištyrusi 131 veiklos sritį, pateikia tarptautinė rizikos valdymo bendrovė „Coface“. Neigiami pokyčiai labiausiai pastebimi statybų, transporto, tekstilės, drabužių, medienos, popieriaus pramonėse bei žemės ūkyje, o žiniasklaidai, informacinių ir ryšio technologijų bei farmacijos sektoriams turėtų sektis geriau.

Skaityti daugiau
05/05/2022
Ekonomikos publikacijos

Lietuvoje pernai bankrotų daugėjo, Estijoje ir Latvijoje – mažėjо

Tarp Baltijos šalių tik Lietuvoje pernai bankrotų kiek daugėjo, o kaimyninėse Estijoje ir Latvijoje – mažėjo, rodo tarptautinės rizikų valdymo bendrovės „Coface“ naujausias tyrimas. Jame pažymima, kad Vidurio ir Rytų Europos (VRE) regione šiemet būtent Baltijos šalims prognozuojamas mažiausias ekonomikos augimas dėl ypač stiprių prekybos ryšių su Rusija.

Skaityti daugiau
03/05/2022
Ekonomikos publikacijos

„Coface“ atnaujino prognozę: Lietuvai karo pasekmės bus sunkios

Naujausiame „Coface“ tyrime Lietuva patenka tarp valstybių, kurios nuo Rusijos pradėto karo Ukrainoje gali nukentėti itin stipriai, o mūsų šalies BVP augimo prognozė mažinama nuo 4 iki 3,5 proc. Tokia nuomonė paremta įvertinimu, kad pernai net 15,1 proc. Lietuvos BVP sudarė prekyba su Rusija. Infliacija Lietuvoje šiemet yra dviženklė, panašiai kaip Estijoje, Čekijoje, Lenkijoje bei Rumunijoje. Spartesnio nei prognozuota BVP augimo šiemet gali pasiekti tik kelios energijos išteklių turinčios Persijos įlankos ir Afrikos šalys.

Skaityti daugiau
07/03/2022
Ekonomikos publikacijos

Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą visame pasaulyje sukels stagfliaciją

Rusijos sukeltas karas Ukrainoje sukėlė sumaištį finansų rinkose ir smarkiai padidino netikrumą dėl pasaulio ekonomikos atsigavimo. Kariniam konfliktui gilėjant, pasaulio ekonomikai iškyla vis daugiau rizikų:

Skaityti daugiau
16/02/2022
Ekonomikos publikacijos

Šalies ir sektoriaus rizikos barometras - Q4 2021. Pasaulio ekonomikos atsigavimo šiemet sieksime duobėtu keliu.

Remdamasi 2021 m. IV ketvirčio duomenimis, tarptautinė rizikos valdymo bendrovė „Coface“ peržiūrėjo skirtingų ekonomikų ir verslo sričių rizikingumo vertinimus: Lietuva, kartu su kaimyninėmis Baltijos šalimis bei Lenkija, gavo patenkinamą (А3) rizikos įvertį, kai daugumai Vakarų Europos šalių buvo skirti labai žemos (A1) bei žemos (A2) rizikos įverčiai.

Skaityti daugiau
18/11/2021
Ekonomikos publikacijos

COFACE VRE Top 500


Remdamasi 2020 m. įmonių apyvartomis, „Coface“ sudarė didžiausių Vidurio ir Rytų Europos įmonių sąrašą, kuriame per metus Lietuvos įmonių vėl padaugėjo nuo 22 iki 26.

Skaityti daugiau
17/09/2021
Ekonomikos publikacijos

Gera žinia verslui iš Vokietijos: švelnėja atsiskaitymo sąlygos

Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stipriai krito.

Skaityti daugiau
29/06/2021
Ekonomikos publikacijos

Nuotolinis darbas pakeitė darbdavių mąstymą, tačiau kyla naujų rizikų

Pandemija ne tik keičia darbdavių mąstyseną, bet ir kuria naujus terminus – „teledarbingumas“, „darbų ofšorizavimas“ ir „nuotolinė migracija“. Naujausiame tyrime tarptautinė rizikos valdymo bendrovė „Coface“ įspėja verslą, kad perkeliant nuotolinio darbo vietas į mažais atlyginimais pasižyminčias šalis, kyla tiek politinių, tiek duomenų ir kibernetinio saugumo rizikų. Nors atlyginimams sutaupytos sumos atrodo įspūdingai, rekomenduojama daugkart pagalvoti prieš perkeliant nuotolinio darbo vietas į Kiniją ar Rusiją.

Skaityti daugiau
19/05/2021
Ekonomikos publikacijos

Svarbiausioje Lietuvos eksporto rinkoje – Vokietijoje – iki 65 proc. augs bankrotų

Svarbiausioje Lietuvos eksporto rinkoje – Vokietijoje, nuo šių metų pradžios smarkiai padaugėjo bankroto atvejų.

Skaityti daugiau
03/05/2021
Ekonomikos publikacijos

„Coface“: 35-siems sektoriams – pirmosios optimistinės prognozės, tekstilės pramonei Europoje – prastesnės perspektyvos

Tarptautinė prekinio kredito draudimo bendrovė „Coface“ pristatė naujausią pasaulio ekonomikos būklės vertinimą (Barometer Q1) pagal regionus ir verslo sektorius.

Skaityti daugiau
17/03/2021
Korporacijos publikacijos

Paradoksai, stebuklai ir miražai – taip įmonių nemokumo situaciją Europoj apibūdina „Coface“

Išgyvename nematomų bankrotų laikotarpį – įsitikinę tarptautinės prekinio kredito bendrovės „Coface“ ekspertai. Pandemija visoje euro zonoje sukėlė ekonominę krizę, kurių metu bankrotų skaičius įprastai išauga. Tačiau pernai visoje Europoje nemokumo atvejų sumažėjo. „Coface“ analizė liudija, kad ties nemokumo riba atsidūrė itin daug įmonių, o sumažėjusį bankrotų skaičių bendrovės ekspertai vadina tyla prieš audrą.

Skaityti daugiau
10/02/2021
Ekonomikos publikacijos

Netolygumai atsigaunant – taip „Coface“ apibūdina skirtingų šalių ūkių augimą po pandemijos

Naujausioje pasaulio ekonomikos ir įvairių verslo sektorių analizėje bendrovė „Coface“ pastebi netolygų skirtingų šalių atsigavimą 2021 metais. Augant Kinijos ir kitų Azijos šalių ekonomikoms didžiųjų išsivysčiusių valstybių ūkiai šiemet dar nepasieks ikipandeminio BVP lygio. Netolygų atsigavimą gali lydėti ir socialiniai neramumai, sukelti visuomenės nepasitenkinimo vyriausybių tvarkymusi su pandemijos sukeltais padariniais. Šiais metais auga protestų ir net smurto proveržių rizika, kuri savo ruožtu didins atskirų šalių rizikingumą tarptautinėje prekyboje.

Skaityti daugiau
01/12/2020
Ekonomikos publikacijos

Tarp stambiausių įmonių Vidurio ir Rytų Europoje – vis daugiau Lietuvos bendrovių

Remdamasi 2019 m. duomenimis „Coface“ sudarė didžiausių Vidurio ir Rytų Europos įmonių sąrašą, kuriame Lietuvos įmonių vėl padaugėjo – nuo 19 iki 22. Naujajame reitinge tarp lietuviškų įmonių į aukščiausią vietą išsiveržė „Vilniaus prekyba“, TOP 500 sąraše pakilusi į 16 poziciją ir aplenkusi daugelį metų pirmavusią bendrovę „Orlen Lietuva“, šiemet kritusią iš pernai turėtos 18 į 22 vietą.

Skaityti daugiau
Viršus
  • Lithuanian
  • English