lit-LI

Kas naujo

18/11/2021
Ekonomikos publikacijos

Visos „Coface“ publikacijos

17/09/2021
Ekonomikos publikacijos

Gera žinia verslui iš Vokietijos: švelnėja atsiskaitymo sąlygos

Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stipriai krito.

Skaityti daugiau
29/06/2021
Ekonomikos publikacijos

Nuotolinis darbas pakeitė darbdavių mąstymą, tačiau kyla naujų rizikų

Pandemija ne tik keičia darbdavių mąstyseną, bet ir kuria naujus terminus – „teledarbingumas“, „darbų ofšorizavimas“ ir „nuotolinė migracija“. Naujausiame tyrime tarptautinė rizikos valdymo bendrovė „Coface“ įspėja verslą, kad perkeliant nuotolinio darbo vietas į mažais atlyginimais pasižyminčias šalis, kyla tiek politinių, tiek duomenų ir kibernetinio saugumo rizikų. Nors atlyginimams sutaupytos sumos atrodo įspūdingai, rekomenduojama daugkart pagalvoti prieš perkeliant nuotolinio darbo vietas į Kiniją ar Rusiją.

Skaityti daugiau
19/05/2021
Ekonomikos publikacijos

Svarbiausioje Lietuvos eksporto rinkoje – Vokietijoje – iki 65 proc. augs bankrotų

Svarbiausioje Lietuvos eksporto rinkoje – Vokietijoje, nuo šių metų pradžios smarkiai padaugėjo bankroto atvejų.

Skaityti daugiau
03/05/2021
Ekonomikos publikacijos

„Coface“: 35-siems sektoriams – pirmosios optimistinės prognozės, tekstilės pramonei Europoje – prastesnės perspektyvos

Tarptautinė prekinio kredito draudimo bendrovė „Coface“ pristatė naujausią pasaulio ekonomikos būklės vertinimą (Barometer Q1) pagal regionus ir verslo sektorius.

Skaityti daugiau
17/03/2021
Ekonomikos publikacijos

Paradoksai, stebuklai ir miražai – taip įmonių nemokumo situaciją Europoj apibūdina „Coface“

Išgyvename nematomų bankrotų laikotarpį – įsitikinę tarptautinės prekinio kredito bendrovės „Coface“ ekspertai. Pandemija visoje euro zonoje sukėlė ekonominę krizę, kurių metu bankrotų skaičius įprastai išauga. Tačiau pernai visoje Europoje nemokumo atvejų sumažėjo. „Coface“ analizė liudija, kad ties nemokumo riba atsidūrė itin daug įmonių, o sumažėjusį bankrotų skaičių bendrovės ekspertai vadina tyla prieš audrą.

Skaityti daugiau
10/02/2021
Ekonomikos publikacijos

Netolygumai atsigaunant – taip „Coface“ apibūdina skirtingų šalių ūkių augimą po pandemijos

Naujausioje pasaulio ekonomikos ir įvairių verslo sektorių analizėje bendrovė „Coface“ pastebi netolygų skirtingų šalių atsigavimą 2021 metais. Augant Kinijos ir kitų Azijos šalių ekonomikoms didžiųjų išsivysčiusių valstybių ūkiai šiemet dar nepasieks ikipandeminio BVP lygio. Netolygų atsigavimą gali lydėti ir socialiniai neramumai, sukelti visuomenės nepasitenkinimo vyriausybių tvarkymusi su pandemijos sukeltais padariniais. Šiais metais auga protestų ir net smurto proveržių rizika, kuri savo ruožtu didins atskirų šalių rizikingumą tarptautinėje prekyboje.

Skaityti daugiau
01/12/2020
Ekonomikos publikacijos

Tarp stambiausių įmonių Vidurio ir Rytų Europoje – vis daugiau Lietuvos bendrovių

Remdamasi 2019 m. duomenimis „Coface“ sudarė didžiausių Vidurio ir Rytų Europos įmonių sąrašą, kuriame Lietuvos įmonių vėl padaugėjo – nuo 19 iki 22. Naujajame reitinge tarp lietuviškų įmonių į aukščiausią vietą išsiveržė „Vilniaus prekyba“, TOP 500 sąraše pakilusi į 16 poziciją ir aplenkusi daugelį metų pirmavusią bendrovę „Orlen Lietuva“, šiemet kritusią iš pernai turėtos 18 į 22 vietą.

Skaityti daugiau
01/10/2020
Ekonomikos publikacijos

Po pandemijos pasaulio šalys atsigaus per skirtingą laiką: Europai prireiks 3-4 metų

Šiemet bendrasis vidaus produktas (BVP) pasaulyje, palyginti su 2019 m., smuks ne 13 proc., kaip buvo prognozuota pandemijos pradžioje, o 4,8 proc., kitais metais paaugs 4,4 proc., prognozuoja rizikų valdymo bendrovė „Coface“. 2021 m. euro zonos ir JAV ekonomikos išliks atitinkamai 3,5 ir 2 proc. mažesnės nei prieškriziniais 2019 m., o visiškai atsigauti prireiks mažiausiai 3 metų.

Skaityti daugiau
04/11/2019
Ekonomikos publikacijos

Nauja Rusijos strategija - „Pagaminta Rusijoje“

Šioje apžvalgoje akcentuojama, kad susidūrusi su angliavandenilių kainų svyravimais ir Vakarų šalių ekonominėmis sankcijomis Rusija sukūrė naują strategiją „Pagaminta Rusijoje“, tačiau pastaroji davė skirtingų rezultatų.

Skaityti daugiau
04/11/2019
Ekonomikos publikacijos

Naujausias pasaulio šalių ir sektorių rizikingumo indeksas (2019 m., III ketv.)

Šie metai pasižymėjo įvairių politinių įvykių gausa visame pasaulyje: Argentinos valiutų kurso krizė, netikėta kaita vyriausybės Italijoje, aktyvios demonstracijos Honkonge ir Rusijoje, sunkiai vykdomas "Brexit" procesas, išpuoliai prieš naftos įrenginius Saudo Arabijoje.

Skaityti daugiau
04/11/2019
Ekonomikos publikacijos

Nuosmukio ir recesijos euro zonoje priežastys

„Coface” pristatė naująjį prognozavimo įrankį CRAFT, skirtą analizuoti pokyčius Euro zonoje. Nepriklausomai nuo to, ar Euro zona išgyventų recesiją ar nedidelį nuosmukį, CRAFT („Coface Research Activity Forecasting Tool“) įrankis identifikuoja pagrindines šių procesų priežastis ir tendencijas.

Skaityti daugiau
04/11/2019
Ekonomikos publikacijos

Vokietijos rinkos tyrimas: 85% įmonių praneša apie vėluojančius mokėjimus

2019 m. „Coface“ atliko mokėjimų tyrimą, kuriame buvo apklaustos 442 bendrovės. Išaiškėjo, kad atsiskaitymų vykdymas blogėja. Tyrimas parodė, kad palyginti su 2017 metais, 85% įmonių Vokietijoje pranešė apie ilgesnius mokėjimo terminus šiemet. Vidutiniškai Vokietijos bendrovių mokėjimo terminai pailgėjo nuo 29,8 dienų 2017 m. Iki 35,9 dienų 2019 m. Tyrimas taip pat parodė, kad net jei kredito rizika būna apdrausta, įmonių pasitikėjimas savo klientais vis tiek mažėja.

Skaityti daugiau
05/09/2019
Ekonomikos publikacijos

Coface VRE Top 500 įmonės - 2019 m. leidinys

Naujasis „Coface“ TOP 500 reitingas, įvardinantis didžiausias Vidurio ir Rytų Europos (VRE) įmones, parodė:
• 2018-ieji metai VRE regione buvo pelningi, bendrasis vidaus produktas (BVP) augo 4,3 proc.;
• Į TOP 500 sąrašą patekusios įmonės augino pajamas ir sukūrė daugiau darbo vietų, tačiau arši konkurencija mažino jų pelną: bendrosios įmonių pajamos pernai augo 9,6 proc. ir pasiekė 698 mlrd. Eur, tačiau grynasis pelnas krito 1,6 proc. iki 30 mlrd. Eur.;
• TOP 500 reitinge tradiciškai dominuoja kuro, energetikos, chemijos ir farmacijos sektorių įmonės, sudarančios 19 proc. visų į reitingą patekusių bendrovių. Toliau rikiuojasi automobilių ir transporto, prekybos, elektronikos ir telekomunikacijų įmonės;
• Kaip ir anksčiau, daugiausia į TOP 500 patekusių įmonių veikia Lenkijoje – jų šiame sąraše yra 175.

Skaityti daugiau
05/09/2018
Ekonomikos publikacijos

Coface VRE Top 500 įmonės - 2018 m. leidinys

Šiemet 19 Lietuvos įmonių pateko tarp 500 didžiausių Rytų ir Vidurio Europos (RVE) įmonių, rodo prekinio kredito draudikės „Coface“ naujausias reitingas. Pagal pirmą kartą suteikiamą mokumo indeksą Lietuva pasižymėjo aukščiausiu rodikliu (7,5 balo), taip pat stipriausia didžiųjų bendrovių įtaka šalies darbo rinkai (10,5 proc. darbo vietų). Nors tarp dvylikos reitinge analizuojamų šalių Lietuva pagal gyventojų skaičių yra 9 vietoje, TOP 500 reitinge ji pelnė 6 vietą, aplenkdama daugiau gyventojų turinčias Bulgariją, Serbiją ir Kroatiją, taip pat kaimynes Estiją ir Latviją.

Skaityti daugiau
20/09/2016
Ekonomikos publikacijos

„COFACE“ VIDURIO IR RYTŲ EUROPOS ĮMONIŲ SĄRAŠAS „CEE TOP 500“ - 2016 m. leidinys

Pasaulinė verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface“ paskelbė kasmetį 500 didžiausių Vidurio ir Rytų Europos bendrovių sąrašą. Į jį kaip ir 2014 m. pateko 20 įmonių iš Lietuvos, tarp jų dvi bendrovės į didžiųjų reitingą patenka pirmą kartą – tai akcinė bendrovė „Lifosa“ ir „Circle K Lietuva“ (buvusi „Statoil Lietuva).

Skaityti daugiau
25/08/2016
Ekonomikos publikacijos

„Coface“ sudarytas Baltijos šalių didžiausių bendrovių sąrašas

„2015-ieji Baltijos šalyse išsiskyrė lėtesniu ekonomikos augimu, nes mus pristabdė vis dar svarios regiono prekybos partnerės Rusijos embargas ir jos pačios ekonomikos krizė, tačiau neigiamus padarinius padėjo atsverti augantis vidaus vartojimas“, – tokios nuomonės laikosi verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ vadovas Lietuvoje Mantvydas Štareika.

Skaityti daugiau
04/01/2015
Korporacijos publikacijos

COFACE šalių rizikos vertinimas 2015 ŽINYNAS

2015 metų COFACE leidinyje pateiktas 160 pasaulio šalių ekonominis vertinimas. Kompleksiškai apžvelgiama šalies rizika, ekonominiai faktoriai, verslo aplinka, politinė situacija bei aktualijos.

Skaityti daugiau
02/05/2014
Ekonomikos publikacijos

„COFACE“ NUSTATĖ, KURIOS 10 BESIVYSTANČIŲ ŠALIŲ SPARČIAI VEJASI BRICS ŠALIS

Po 10 metų pašėlusio augimo BRICS šalių (Brazilijos, Rusijos, Indijos, Kinijos ir Pietų Afrikos Respublikos) ekonomikos augimas labai sulėtėjo. 2014 metais verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface“ numato augimą, kuris yra 3,2 procentiniais punktais mažesnis nei vidutinis, vyravęs šiose šalyse per pastarąjį dešimtmetį. Tuo tarpu kitos besivystančios šalys paspartino savo ekonomikos augimą. Tarp jų „10 geriausių“ demonstruoja palankias gamybos perspektyvas ir pakankamą finansavimą plėtrai palaikyti.

Skaityti daugiau
26/02/2014
Ekonomikos publikacijos

Kinijos reformos – paskata Lietuvos gamintojams judėti į šią rinką

Pasak verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ ekspertų, 2014-aisiais Kinijoje pastebimos mikro ir makro ekonomikos svyravimo tendencijos. Kadangi šalies vyriausybė numatė reformų paketą, kurį įgyvendinant dėmesys turi būti skiriamas galimam neigiamam poveikiui realiajai ekonomikai dėl šių reformų, taip pat dėl kredito rizikos, susijusios su didėjančiomis kapitalo išlaidomis.

Skaityti daugiau
10/12/2013
Ekonomikos publikacijos

Transporto sektorius

Padėtis transporto sektoriuje išlieka gana stabili, tačiau reikalauja papildomo dėmesio artimiausiu metu. Nerimą kelią didėjantys turto areštai bei augantis bankrotų skaičius. 2012 m. stebėjome paklausos augimą bei vartojimo tempų didėjimą, dėl to pervežimo kainos išliko konkurencingos.

Skaityti daugiau
Viršus
  • Lithuanian
  • English