lit-LI
03/05/2021
Ekonomikos publikacijos

„Coface“: 35-siems sektoriams – pirmosios optimistinės prognozės, tekstilės pramonei Europoje – prastesnės perspektyvos

„Coface“: 35-siems sektoriams – pirmosios optimistinės prognozės, tekstilės pramonei Europoje – prastesnės perspektyvos

„Ilgai laukta pozityvi žinia yra tai, kad net 35 verslo sektoriai pasaulyje sulaukė palankesnių prognozių, kurios gali reikšti pasaulio ekonomikos atsigavimo pradžią, – sako Mantvydas Štareika, „Coface Baltics“ vadovas. – Tačiau neramina, jog bloginamos prognozės Vidurio ir Rytų Europos tekstilės industrijai, o Lietuvai tai yra suklusti verčianti žinia.“ 

M. Štareika atkreipia dėmesį, kad tekstilės pramonė yra itin svarbi Lietuvos ūkio šaka, kurioje iki pandemijos darbo vietų nuolat daugėjo ir siekė 28 tūkstančius. Tačiau jau šių metų pradžioje dirbančiųjų šiame verslo sektoriuje sumažėjo iki 24 tūkstančių. 

Bendrovės „Creditinfo Lietuva“ duomenimis, Lietuvos tekstilės gaminių sektoriuje labiausiai nukentėjo drabužių siuvimo įmonės – pernai jose, palyginti su 2019 metais, pardavimų pajamos vidutiniškai krito 15 proc., dešimtadaliu smuko nuosavybės ir turto santykis. Nors Lietuvoje pandemijos paveiktos įmonėms taikomos įvairios paramos priemonės, šių metų pradžioje drabužių siuvimo srityje veikė 607 įmonės, kai prieš metus jų buvo 620. 

Bendrovės „Coface“ ekspertų vertinimu, tekstilės sektoriaus atsigavimo ženklų dar nematyti, o Vidurio ir Rytų Europoje šis sektorius, kaip ir daugumoje kitų pasaulio regionų, iš aukštos rizikos klasės perkeltas į itin aukštos rizikos klasę. 

LR Statistikos departamento duomenimis, pernai lietuviškos kilmės tekstilės gaminių eksportas krito apie 12 proc. ir sudarė 548 mln. Eur. Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos (LATĮA)  anksčiau skelbė, kad iki pandemijos net 83 proc. Lietuvoje pagamintos produkcijos buvo eksportuojama.

 

 

 

 

 

 

 

Atsisiųsti šią publikaciją : „Coface“: 35-siems sektoriams – pirmosios optimistinės prognoz... (1,40 MB)

Susisiekti


Coface Baltics

A.Tumėno g. 4, Vakarų įėjimas,
6 aukštas, LT-01109 Vilnius, Lietuva
T: +370 5 2791727
F: +370 5 2791754
office-lithuania@coface.com

Mantvydas ŠTAREIKA

Director Marketing & Sales
Vilnius St. 23
LT-01402 Vilnius
LITUANIA
Tel: +370 52660565
mail: mantvydas.stareika@coface.com

Viršus
  • Lithuanian
  • English