lit-LI
25/08/2016
Ekonomikos publikacijos

„Coface“ sudarytas Baltijos šalių didžiausių bendrovių sąrašas

„Coface“ sudarytas Baltijos šalių didžiausių bendrovių sąrašas

augantis vartojimas atsvėrė Rusijos krizės baubą 

„2015-ieji Baltijos šalyse išsiskyrė lėtesniu ekonomikos augimu, nes mus pristabdė vis dar svarios regiono prekybos partnerės Rusijos embargas ir jos pačios ekonomikos krizė, tačiau neigiamus padarinius padėjo atsverti augantis vidaus vartojimas“, – tokios nuomonės laikosi verslo rizikos valdymo bendrovės „Coface“ vadovas Lietuvoje Mantvydas Štareika.

Anot jo, 2016 m. bus ekonomiškai dar stipresni, nes šiemet auga eksportas į Europos Sąjungos šalis, toliau didėja žmonių užimtumas, vartojimą skatina kylantys atlyginimai.

Penkiasdešimties didžiausių Baltijos šalių įmonių sąraše užtikrintai karaliauja  AB „Orlen Lietuva“, nors jos apyvarta antrus metus iš eilės sparčiai čiuožia žemyn (–19,9 %). Net ir esant itin žemoms naftos kainoms, koncernas 2015 m. gavo 213,3 mln. eurų pelną.

Praėjusių metų Baltijos šalių didžiausių įmonių TOP 10 didelių pokyčių nebuvo, tiesa, į 9 vietą iš 11 užlipo UAB koncernas „Achemos grupė“, AB „Achema“ taip pat pakilo iš 18 į 14 vietą didžiųjų sąraše. „Achemos“ sėkmę galima vertinti dvejopai: dėl pigusios žaliavos įmonės galėjo sumažinti produkcijos savikainą ir auginti jos pardavimą, tačiau, pasak M. Štareikos, kalbant būtent apie „Achemą“ reikia pabrėžti, kad gerėjančius verslo rezultatus galėjo lemti ir pasitraukus ilgamečiam lyderiui iš naujo sustyguotas bendrovės valdymas.

Antrus metus iš eilės sminga UAB „Lukoil Baltija“. Pernai iškritusi iš Baltijos didžiųjų dešimtuko, šiemet mažmeninės prekybos degalais įmonė nusirito į 23 vietą. Jos apyvarta, palyginti su 2014 m., sumažėjo 30,7 proc. „Lukoil“ krytis – tai ne tik naftos ir jos produktų kainų nuosmukis, bet ir daug sudėtingesni įmonės reorganizavimo procesai. Apie realią šio verslo būklę bus galima spręsti, kai akcininkai užbaigs pradėtus procesus“, – sako „Coface“ Lietuvoje vadovas.

„Lukoil“ kontekste dar įspūdingiau atrodo bendrovės „Circle K Lietuva“ (buvusi „Statoil Lietuva“) rezultatai. Įmonė apyvartą išaugino 7 proc. ir pakilo 7 laipteliais į 32 sąrašo vietą. Kaip teigia M. Štareika, tai ne vien prekybos degalais ir greito vartojimo prekėmis rezultatas, bet ir sėkminga tinklo plėtra strategiškai pasirinktose vietose.

Tarp septynių TOP 50 naujokų pateko keturios lietuvių uždarosios akcinės bendrovės: „Euroapotheca“, ACME grupė, „Rimi Lietuva“ ir įmonių grupė „Vaizga“. Tai, kad trys iš jų yra su namų ūkių vartojimu susijusios įmonės, patvirtina tendenciją, jog 2015-ieji buvo augančio vartojimo metai.

Dar daugiau įžvalgų ir 50-ties didžiausių Baltijos šalių įmonių rezultatai naujausiame mūsų leidinyje lietuvių kalba. 

Atsisiųsti šią publikaciją : „Coface“ sudarytas Baltijos šalių didžiausių bendrovių sąra... (335,56 kB)

Susisiekti


Coface Baltics

A.Tumėno g. 4, Vakarų įėjimas,
6 aukštas, LT-01109 Vilnius, Lietuva
T: +370 5 2791727
F: +370 5 2791754
office-lithuania@coface.com

Viršus
  • Lithuanian
  • English