lit-LI
04/11/2019
Ekonomikos publikacijos

Naujausias pasaulio šalių ir sektorių rizikingumo indeksas (2019 m., III ketv.)

Naujausias pasaulio šalių ir sektorių rizikingumo indeksas (2019 m., III ketv.)

Šie metai pasižymėjo įvairių politinių įvykių gausa visame pasaulyje: Argentinos valiutų kurso krizė, netikėta kaita vyriausybės Italijoje, aktyvios demonstracijos Honkonge ir Rusijoje, sunkiai vykdomas  "Brexit" procesas, išpuoliai prieš naftos įrenginius Saudo Arabijoje. Verslas visame pasaulyje, įskaitant ir JAV įmones, jautriai reaguoja į JAV prezidento D. Trumpo vykdoma protekcionizmo politiką.

 

 

 

Kaip, esant padidintam politiniam netikrumui, keičiasi pasaulio ekonomika? Šioje „Coface“ studijoje pamatysite faktais pagrįstas išvadas apie pasaulinės prekybos apimčių mažėjimą, didelius naftos kainų svyravimus, automobilių pardavimų kritimą Europoje ir Kinijoje.

Tenka pripažinti, kad nepaisant centrinių bankų inicijuotų priemonių skatinti ekonomiką, pasaulio ekonomika traukiasi.

Vidurio ir Rytų Europoje tik farmacijos sektoriui prognozuojamos palankios perspektyvos, tuo metu automobilių, statybų ir transporto sektoriai priskiriami aukštos rizikos veiklos sritims.

Lietuvai, taip pat kaip ir kitoms kaimyninėms šalims (Latvijai, Estijai, Lenkijai) suteiktas A3 – patenkinamos rizikos įvertis, tuo metu daugumai Vakarų Europos šalių, išskyrus Jungtinę Karalystę, suteikti aukštesni A1 ir A2 (atitinkamai, žemo arba vidutinio) rizikingumo įverčiai.

 

Detalesnė informacija studijoje.

Atsisiųsti šią publikaciją : Naujausias pasaulio šalių ir sektorių rizikingumo indeksas (2019 m.... (1,08 MB)
Viršus
  • Lithuanian
  • English