lit-LI
04/11/2019
Ekonomikos publikacijos

Nuosmukio ir recesijos euro zonoje priežastys

Nuosmukio ir recesijos euro zonoje priežastys

„Coface” pristatė naująjį prognozavimo įrankį CRAFT, skirtą analizuoti pokyčius Euro zonoje. Nepriklausomai nuo to, ar Euro zona išgyventų recesiją ar nedidelį nuosmukį, CRAFT („Coface Research Activity Forecasting Tool“) įrankis identifikuoja pagrindines šių procesų priežastis ir tendencijas.

 

 

 

 

CRAFT įrankis paremtas mašininiu mokymusi ir analizuoja iki 100 kintamųjų vienu metu. Bet kurioje Euro zonos šalyje CRAFT leidžia įvertinti iki penkiasdešimties kintamųjų rodiklių, suskirstytų į keletą kategorijų: kietuosius duomenis, apklausų rezultatus, piniginius ir finansinius rodiklius, tarptautinius rodiklius, įmonių įsipareigojimų nevykdymo procentus nuo prekyboje gautinų sumų, apdraustų „Coface“.

CRAFT veikimas glaudžiai susijęs su ketvirčio BVP augimo tempo stebėjimu ir leidžia jį teisingai numatyti tiek einamajam ketvirčiui (šiuo metu prognozuojamam), tiek sekančiam ketvirčiui (prognozė kuriam tik bus rengiama).

Pirmieji analizės rezultatai, gauti naudojantis CRAFT įrankiu, parodė:

  • Prancūzijos ir Ispanijos ekonomikos išlieka atsparios, tuo tarpu Vokietijai prognozuojamas nuosmukis, o Italijai – sąstingis. Remiantis CRAFT buvo nustatyta, kad š. m. trečiąjį ketvirtį Vokietija patirs 0,1% nuosmukį. Vokietijos ekonomika, kurios ekonomika itin priklauso nuo pramonės, keletą pastarųjų ketvirčių kovojo su iššūkiais, sukeltais blogėjančios tarptautinės ekonominės aplinkos. Kadangi JAV, Kinija ir JAV Karalystė patenka tarp penkių svarbiausių Vokietijos eksporto rinkų, pokyčiai jose turės lemiamos reikšmės ir Vokietijos ūkiui.
  • Tikimasi, kad Prancūzijos ekonomika trečiąjį ketvirtį lėtės 0,2%, o po to metų pabaigoje vėl augs 0,3%,tokiu būdu demonstruodama atsparumą nelengvoje dabartinėje ekonominėje aplinkoje. Prognozuojama, kad šios šalies BVP per metus padidėtų 1,3%. Nors nuo 2017 m. šalies ekonomika lėtėja (2017 metais augo 2,4%, o 2018 metais – 1,7%), Prancūzijos augimas išlieka teigiamas ir nuolat viršija 0,2%.Tai rodo, kad skirtingai nuo kaimyninių šalių, Prancūzija yra mažiau priklausoma nuo išorinės paklausos.
  • Remiantis CRAFT, buvo nustatyta, kad augimas Italijoje trečiąjį ketvirtį šiek tiek padidės iki 0,1%,o po to vėl sustos paskutinįjį metų ketvirtį. Pažymima, kad 2019 metais Italijos ekonomika antrus metus iš eilės demonstravo blogiausią tarp visų kitų Euro zonos šalių rezultatą.
  • Tuo pačiu metu tikimasi, kad trečiąjį ketvirtį Ispanijos BVP augs 0,6%, o vėliau šiek tiek lėtės iki 0,5%.Nors šios šalies ekonomika nėra tokia dinamiška, kaip 2017 m., jos augimas siekė nuo 0,8% iki 0,9% kiekvieną ketvirtį – taigi, Ispanijos ekonomika išlieka stabili ir lėtėja pamažu. Nepaisant vis dar labai aukšto nedarbo lygio (birželio pabaigoje šis rodiklis siekė 14% nuo dirbančiųjų skaičiaus) ir politinio nestabilumo, Ispanijos ekonomika parodė neblogą atsparumą, įgytą po 2013 metų, kai šalies ekonomika atsigavo.

Detali informacija studijoje.

Atsisiųsti šią publikaciją : Nuosmukio ir recesijos euro zonoje priežastys (1,44 MB)
Viršus
  • Lithuanian
  • English