lit-LI
21/06/2022
Ekonomikos publikacijos

Šalies ir sektoriaus rizikos barometras II ketv. 2022

A recession to avoid stagflation?

Lietuvos ekonomikai artimiausiu metu iškils daugiau grėsmių, todėl jos rizikingumas auga, konstatuoja tarptautinė rizikos valdymo bendrovė „Coface“. Naujausiame ekonominiame tyrime* „Barometer Q2 2022“ teigiama, kad užsitęsęs Rusijos karas prieš Ukrainą daugeliui Europos šalių ūkių sukels naujų iššūkių, todėl iš 19 šalių, kurių rizikingumas auga, net 16 yra Europos valstybės. Tik farmacijos sektoriui toliau priskiriama žemiausia rizika, o statybos, transporto, tekstilės ir drabužių pramonių rizikingumas Vidurio ir Rytų Europoje įvardintas kaip „labai aukštas“.

Lietuvos ekonomikos įvertį artimiausiam „Coface“ pablogino nuo A3 iki A4; toks pats įvertis suteiktas ir kaimyninei Latvijai. Tarp Baltijos šalių tik Estija išsiskiria aukštesniu įverčiu (A2), nors ir jis buvo sumažintas nuo anksčiau priskirto А1.

Tik dvi pasaulio šalys naujausiame „Coface“ tyrime sulaukė aukštesnio įverčio, nei turėjo anksčiau – tai  Angola ir Brazilija. Iš devyniolikos pasaulio šalių, kurioms „Coface“ sumažino įverčius, net 16 šalių yra iš Europos – tai Airija, Austrija, Belgija, Čekija, Estija, Ispanija, Jungtinė Karalystė, Latvija, Lenkija, Lietuva, Portugalija, Prancūzija, Serbija, Slovakija, Vengrija ir Vokietija.  

Į grupę, kurioje visos šalys gavo A4 įvertį, kartu su Lietuva pateko Airija, Čekija, Jungtine Karalyste, Latvija, Lenkija, Vengrija ir Slovakija. Šiai grupei dar ankstesniame tyrime buvo priskirta ir Italija, kurios įvertis liko nepakitęs. Europoje blogiausiu C įverčiu išsiskiria Serbija, patekusi į aukšto rizikingumo šalių grupę.

Geresnį nei Lietuvos – А3 įvertį – gavo Estija, taip pat Austrija, Belgija, Ispanija, Portugalija Prancūzija ir Vokietija, nors visos šalys prieš tai turėjo geresnį A2 įvertį.

 

Atsisiųskite pilną publikaciją:

 

 

 

 

Atsisiųsti šią publikaciją : Šalies ir sektoriaus rizikos barometras II ketv. 2022 (7,61 MB)
Viršus
  • Lithuanian
  • English