lit-LI
04/11/2019
Korporacijos publikacijos

Vokietijos rinkos tyrimas: 85% įmonių praneša apie vėluojančius mokėjimus

Vokietijos rinkos tyrimas: 85% įmonių praneša apie vėluojančius mokėjimus

2019 m. „Coface“ atliko mokėjimų tyrimą, kuriame buvo apklaustos 442 bendrovės. Išaiškėjo, kad atsiskaitymų vykdymas blogėja. Tyrimas parodė, kad palyginti su 2017 metais, 85% įmonių Vokietijoje pranešė apie ilgesnius mokėjimo terminus šiemet. Vidutiniškai Vokietijos bendrovių mokėjimo terminai pailgėjo nuo 29,8 dienų 2017 m. Iki 35,9 dienų 2019 m. Tyrimas taip pat parodė, kad net jei kredito rizika būna apdrausta, įmonių pasitikėjimas savo klientais vis tiek mažėja.

 

 

  • Pagrindine vėlavimų priežastimi įvardinama stiprėjanti tarptautinė konkurencija, kuri iškelia naujų iššūkių ir įmonių piniginių srautų valdyme. 
  • Vokietijos rinkoje šiuo metu vis dar vyrauja trumpalaikiai ir vidutinės trukmės kredito laikotarpiai. 87% įmonių prašo, kad mokėjimai būtų atlikti per 60 dienų – tai labai trumpas laikas, palyginti su tarptautinėje rinkoje taikomais atidėjimais. Taip pat nustatyta, kad klientai, praleidę mokėjimo terminus, dabar paveikia 85% Vokietijos bendrovių, palyginti su 78% prieš dvejus metus.
  • Labiausiai įsiskolinusių bendrovių skaičius didėjo tekstilinių drabužių sektoriuje (nuo 58% iki 78%), tarp didmeninės ir mažmeninės prekybos bendrovių (nuo 75% iki 89%), taip pat automobilių pramonėje (nuo 73% iki 81%). Mokėjimo terminų pratęsimas taip pat pastebimas farmacinės chemijos bei metalų industrijose.
  • Tuo metu transporto sektoriuje mokėjimo terminai šiek tiek sutrumpėjo, nors vėluojančių sumokėti įmonių procentas išliko aukštas: 2017 metais jis siekė 86%, šiemet -  81%.
  • Kaip parodė studija, mokėjimų vėlavimus dažniausiai sukelia finansų valdymo problemos, auganti konkurencija ir nepakankamas finansavimas.
  • Tyrimų rezultatai taip pat rodo, kad smarkiai pablogėjo Vokietijos verslo pasitikėjimas ateitimi: tik 20% įmonių mano, kad 2019 metai yra teigiami.
  • Vienintelis sektorius, išlaikantis ypač optimistiškas nuotaikas, išlieka IRT (informacinių ir ryšių technologijų): beveik pusė šio sektoriaus įmonių pažymėjo, kad jų verslo perspektyvos 2019 m. buvo geresnės nei 2018 m.
  • Apibendrinant Vokietijos verslo įmonių nuotaikas ir jų prastėjimo priežastis, būtina išskirti kaip niekad aštrias politines rizikas pasaulyje: beveik 20% vokiškų kompanijų pagrindine savo eksporto veiklos rizika laikė JAV prezidento Donaldo Trumpo protekcionizmo politiką, taip pat JAV bei Kinijos prekybos karus. Taip pat pastebimai pakilo vokiškų bendrovių nerimas dėl „Brexit“: jei 2017 metais tik 3% įmonių turėjo rūpesčių dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos, šiemet dėl šios priežasties nerimą išreiškė jau 15%.

Detali informacija studijoje.

Atsisiųsti šią publikaciją : Vokietijos rinkos tyrimas: 85% įmonių praneša apie vėluojančius m... (2,18 MB)
Viršus
  • Lithuanian
  • English